Dostali doping!

Tuż przed ostatnim odcinkiem, który pielgrzymi mieli pokonać drugiego dnia wędrówki, 1 maja, w ich ręce trafił najlepszy środek na wzmocnienie - legendarne już Faustinum Forte!

Dla wielu spośród 1300 łagiewnickich pielgrzymów, to był bardzo trudny dzień. Wędrówka po wzgórzach - wspinanie się i schodzenie, dała się we znaki wielu stopom, kostkom i kolanom. Potrzebowali dopingu i wzmocnienia. I jak zwykle niezawodna Irena Papla - kierownik biura pielgrzymki i jej inicjatorka - znalazła na to sposób.

Tuż przed pokonaniem ostatniej górki prowadzącej do kościoła św. Marii Magdaleny w Wysokiej, pielgrzymi spotkali na drodze pani Irenkę i towarzyszących jej wolontariuszy ze skrzyniami pełnymi... Faustinum Forte!

Diakoni Marcin Gajzler i Marcin Samek odbierają z rąk Ireny Papli Faustinum Forte   Diakoni Marcin Gajzler i Marcin Samek odbierają z rąk Ireny Papli Faustinum Forte
Urszula Rogólska /Foto Gość
Euforia diakonów: z FF pokonamy tę trasę!!!   Euforia diakonów: z FF pokonamy tę trasę!!!
Urszula Rogólska /Foto Gość
Faustinum Forte to zestaw ratunkowy przypominający słynną Miserykordynę. Wyjątkowe pudełko - zaprojektowane specjalnie dla łagiewnickich pielgrzymów - od razu zachęca do skorzystania z jego dobroczynnego działania. Umieszczony na nim napis informuje: "Lekarstwo na wszelkie choroby, smutki i troski. Opakowanie zawiera 59 drażetek. Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem należy zapoznać się z treścią ulotki. Termin ważności - lek działa do końca świata".

Wnętrze pudełka kryje pomoc w postaci różańca, na którym można odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia, obrazek Jezusa Miłosiernego, myśl z „Dzienniczka” św. Faustyny i specjalną ulotkę "farmaceutyczną", która nie tylko informuje jak należy odmawiać Koronkę, ale i o tym, w jakim celu stosuje się FF ("w celu przemiany oraz udoskonalenia swojego życia") i o działaniach niepożądanych ("Brak jakichkolwiek działań niepożądanych. Można łączyć z innymi modlitwami. Stosowanie Faustinum Forte w połączeniu z sakramentami świętymi sprzyja lepszemu działaniu.

Tego było im trzeba - FF na dalszą drogę. Do końca świata   Tego było im trzeba - FF na dalszą drogę. Do końca świata
Urszula Rogólska /Foto Gość
Ulotka zawiera też informacje o tym, jak przechowywać FF - w miejscu widocznym i dostępnym dla wszystkich.

Co roku pielgrzymi otrzymują wyjątkowy prezent, który ma im dodać sił na czas pielgrzymki, ale i cały kolejny rok. – W czasie pierwszej pielgrzymki otrzymali kartki z cytatem z "Dzienniczka" s. Faustyny, przed rokiem – obrazem z diecezjalną modlitwą zawierzenia Bożemu Miłosierdziu – mówi Irena Papla. – W tym roku pielgrzymi dostaną Faustinum Forte – zestaw ratunkowy przypominający słynną Miserykordynę.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.