ŚDM pod Dębowcem rok temu. Byłeś?

Urszula Rogólska

publikacja 24.07.2017 08:27

Rok temu - w niedzielę 24 lipca - w bielskiej hali pod Dębowcem spotkały się tysiące młodych, którzy w ramach Światowych Dni Młodzieży spędzali Dni w Diecezji na Podbeskidziu.

Święto młodych pod Dębowcem Święto młodych pod Dębowcem
Urszula Rogólska /Foto Gość

Pamiętacie ten niezwyczajny czas ubiegłego roku? "Dni w Diecezji" i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie? Zapraszamy was do fotograficznych wspomnień!

Przyślijcie nam wasze zdjęcia z przeżywanych w waszych parafiach w zeszłym roku "Dni w Diecezji", spotkania w hali pod Dębowcem lub już z Krakowa. Czekamy! Stworzymy z nich galerię zdjęć, którą tutaj pokażemy wszystkim - e-mail: bielsko@gosc.pl. W temacie napiszcie - ŚDM.

Schola Dni w Diecezji pod Dębowcem   Schola Dni w Diecezji pod Dębowcem
Urszula Rogólska /Foto Gość
Pierwsi, spośród 6 tys. uczestników ŚDM z 30 krajów, którzy gościli w domach naszych rodzin na Podbeskidziu, przyjechali do diecezji bielsko-żywieckiej już niedzielę 17 lipca 2016 r.

Finał Dni w Diecezji   Finał Dni w Diecezji
Urszula Rogólska /Foto Gość

Przez kolejne dni przeżywali "Dni w Diecezji" - poznawali kulturę naszego regionu, odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau, w grupach narodowościowych i językowych uczestniczyli we Mszy św. na skoczowskiej Kaplicówce, pod Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia na wzgórzu Trzy Lipki w Starym Bielsku oraz w amfiteatrach w Wiśle i Żywcu.

Bielsko-żywieckie wolontariuszki   Bielsko-żywieckie wolontariuszki
Urszula Rogólska /Foto Gość

W niedzielę 24 lipca spotkali się razem z nami na terenach Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem w Bielsku-Białej i wspólnie wzięliśmy udział w nabożeństwo rozesłania z udziałem wszystkich grup. Razem spędziliśmy czas od godziny 15.00 i Koronki do Miłosierdzia Bożego, po adorację Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski na finał.

Młodzi wolontariusze z ks. Piotrem Niemczykiem   Młodzi wolontariusze z ks. Piotrem Niemczykiem
Urszula Rogólska /Foto Gość

Na scenie wystąpił zespół "Retrospekcja", prezentowały się poszczególne grupy językowe, śpiewała schola diecezjalna, przygotowana pod kierunkiem ks. Grzegorza Strządały, a przed adoracją, podczas koncertu finałowego wystąpił spektakularny chór Międzynarodowych Warsztatów Gospel bielskiej fundacji "Drachma"!

Chór Gospel pod Dębowcem   Chór Gospel pod Dębowcem
Urszula Rogólska /Foto Gość

Pamiętacie te emocje, radość, atmosferę wielkiego święta, które stały się przedsmakiem świętowania w Krakowie z młodymi, którzy spędzali ten czas w innych diecezjach, a na finał - z papieżem Franciszkiem?

Rok temu - przy hali pod Dębowcem   Rok temu - przy hali pod Dębowcem
Urszula Rogólska /Foto Gość

Wszystkich, którzy chcieliby odświeżyć wspomnienia, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć ze spotkania przy bielskiej hali widowiskowo-sportowej: Cały świat pod Dębowcem i przeczytania relacji z tego spotkania: TUTAJ  oraz wspomnień z naszych relacji z "Dni w Diecezji" i ŚDM w Krakowie:

"Dni w Diecezji" 16-25 lipca 2016

Nasi na ŚDM w Krakowie

RELACJE:

0. dzień ŚDM, poniedziałek 25 lipca:

1. dzień ŚDM, wtorek 26 lipca:

2. dzień ŚDM, środa 27 lipca:

3. dzień ŚDM, czwartek 28 lipca:

4. dzień ŚDM, piątek 29 lipca:

5. dzień ŚDM, sobota, 30 lipca:

6. dzień ŚDM, niedziela 31 lipca:

GALERIE ZDJĘĆ:

0. dzień ŚDM, poniedziałek, 25 lipca:

1. dzień ŚDM, wtorek 26 lipca:

2. dzień ŚDM, środa 27 lipca:

3. dzień ŚDM, czwartek 28 lipca:

4. dzień ŚDM, piątek 29 lipca:

5. dzień ŚDM, sobota, 30 lipca:

6. dzień ŚDM, niedziela 31 lipca: