Spotkajmy się w samo południe!

Bł. Małgorzata Szewczyk wybrała to miasto nad Sołą na macierzysty ośrodek zgromadzenia. Dlatego tu spotkamy się 16 czerwca, dziękując Bogu za dar jej świętego życia.

Siostra Magdalena Cwajda, przełożona oświęcimskiej prowincji serafitek, wraz z całą wspólnotą sióstr zaprasza do modlitwy dziękczynnej za dar beatyfikacji matki Małgorzaty Szewczyk.

Ta uroczysta Eucharystia sprawowana będzie w niedzielę 16 czerwca o 12.00 i zakończy się umieszczeniem relikwiarza matki Małgorzaty w ołtarzu.

Podobna dziękczynna uroczystość odbędzie się 30 czerwca w Hałcnowie, gdzie matka Małgorzata założyła pierwszy dom zakonny i skąd wyruszyła po niedługim czasie do Oświęcimia.

- Umieszczenie relikwii w ołtarzu będzie zarazem dopełnieniem tego aktu, który dokona się 9 czerwca w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie zostanie ogłoszona błogosławioną. Beatyfikacja oznacza wyniesienie na ołtarze. To oznacza, że może się cieszyć kultem publicznym święty, czczony wcześniej jedynie prywatnie - tłumaczy siostra Maksymiliana Gustyn.

Jak dodaje, to jedyna taka sytuacja, kiedy Kościół może powiedzieć, co się dzieje w niebie: po beatyfikacji wiadomo, że matka Małgorzata została zbawiona.

- Bardzo cieszymy się, że nasza Matka-Założycielka będzie błogosławioną. To jest dla nas także ogromne wyzwanie: żebyśmy umiały podążać jej śladami i kontynuować dzisiaj charyzmat, który nam pozostawiła. Chodzi o to, żebyśmy otwierały się na nowe zadania, wybierając to, co najważniejsze w tej chwili, ale też zachowując jej spuściznę - mówi siostra prowincjalna Magdalena Cwajda.

« 1 2 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...