Marsz świadków

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Idea imprezy nabiera szczególnej aktualności wobec zagrożenia, jakie dla praw człowieka, rodziny i społeczeństwa stanowi kultura śmierci.

- Wyruszymy ulicami Oświęcimia, by dać świadectwo naszego poparcia dla rodziny. Chcemy przypomnieć i zamanifestować nasze przekonanie, że rodzina zapewnia szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość. To rodzina stanowi podstawę zdrowego społeczeństwa – mówi Dorota Kinalczyk, koordynująca przygotowania do Marszu dla Życia i Rodziny.

- Rodzina, jako pierwotna i naturalna wspólnota, oparta na małżeństwie, czyli trwałym związku mężczyzny i kobiety, jest dzisiaj niszczona poprzez propagowanie kłamstw na temat ludzkiej płciowości. Te kłamstwa trzeba jasno i wyraźnie nazwać, aby chronić rodzinę! Trzeba jasno powiedzieć, że związek homoseksualny jest zjawiskiem nienaturalnym i nie może być nigdy zrównany z prawdziwym małżeństwem. Trzeba wreszcie uświadomić rządzącym, że rodzina tak wiele dobra wnosi do życia społecznego, że zasługuje na sprzyjającą politykę, która wesprze jej trwałość i rozwój - dodają inicjatorzy Marszu dla Życia i Rodziny.

- Ze względu na wkład rodziny w rozwój społeczeństwa, polityka prorodzinna powinna być pierwszorzędnym tematem w debacie publicznej. Niestety tak nie jest. Dlatego będziemy o to zabiegać – zapowiedział Jacek Sapa, Dyrektor Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...