- Cieszę się tą inicjatywą nowej ewangelizacji, w którą zaangażowane są nasze rodziny i młodzież. Oby to ukazywało drogę ludziom, którzy błądzą i ulegają współczesnym młodym ideologiom. Pokażmy naszą więź z Chrystusem – mówił organizatorom Święta Życia biskup Tadeusz Rakoczy, błogosławiąc wszystkim, którzy wyruszą w Marszu dla Życia i Rodziny.
- Myślę, że to ważne, że ten marsz w obronie życia odbywa się tutaj – w Oświęcimiu, a cała uroczystość będzie mocno związana z postacią błogosławionej matki Małgorzaty Szewczyk i wymiarem duchowym. To pomoże utrwalić pamięć tego miejsca i to, że tutaj troszczymy się o wartość życia, służymy życiu. Wraz z matką Małgorzatą przypominają nam o tym także św. Maksymilian i Służebnica Boża Stanisława Leszczyńska – patronka pierwszego marszu, która w KL Auschwitz z narażeniem życia starała się o ocalenie rodzących się w obozie dzieci. Marsz to wymowny znak w miejscu, gdzie kiedyś tyle istnień ludzkich zniszczono, odebrano człowiekowi godność, a jego życiu – wartość. Chcemy przez ten marsz zaakcentować, że wszystko zaczyna się od człowieka. O tym trzeba mówić, podkreślać – i apelować, żeby odpowiedzialni za sprawy społeczne zaangażowali się w obronę rodziny. W przeciwnym razie nie będzie tych wspólnot, które budują życie: zdrowych małżeństw, które chcą żyć w miłości i tą miłością się dzielić w rodzinie. Tak jak mówił św. Maksymilian: - Tylko miłość jest twórcza! - mówi ks. prałat Józef Niedźwiedzki, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu
- Jesteśmy szczęśliwi, że idea Marszu dla Życia i Rodziny została tak dobrze przyjęta w Oświęcimiu - i że spotkała się z takim odzewem ze strony sprzymierzeńców rodziny w całej diecezji. Dla nas to ważna sprawa i staramy się służyć umocnieniu rodzin posługą w Domowym Kościele - podejmując różnorodne działania. Zaangażowaliśmy się między innymi w organizację rekolekcji formacyjnych dla animatorów rodzin.Cieszymy się, że do tego naszego grona dołączyli w tym roku ludzie młodzi, bo to daje szansę wspólnego zamanifestowania, ale też wzajemnego dzielenia się tym entuzjazmem, jakim chcemy obdarzyć rodzinę - dodają Maria i Jan Plewowie, pomysłodawcy marszu.
- Chcemy, żeby to było święto bogate w rozmaite atrakcje dla całej rodziny - by poczuły się dobrze ze sobą wszsytkie pokolenia - mówią organizatorzy Święta Młodych z Fundacji Drachma: ks. Mateusz Dudkiewcz, Katarzyna Dudkiewicz i Piotr Wróblewski. - Sporo nad tym pracowaliśmy, ale daje nam to wiele satysfakcji. Na stadionie wystąpi zespół „Concentus”. Później zaplanowany jest koncert „Arki Noego”, mecz piłki nożnej między drużynami księży i hokeistów, a następnie koncert muzyki hip-hopowej w wykonaniu „Arkadia". Na zakończenie zagra „Luxtorpeda”. To zespół, który ma wielu swoich sympatyków wśród młodych i przyciąga skutecznie także tych przyglądających się Kościołowi „z daleka”. Będą też różne pokazy i konkursy, a także całe zaplecze: bufet z poczęstunkiem dla uczestników oraz plac zabaw z atrakcjami dla dzieci. Odbędzie się też wręczenie nagród w towarzyszących Świętu Życia konkursach: fotograficznym, plastycznym, a także puchar dla piłkarzy. W sobotę 15 czerwca przeprowadzony zostanie turniej dzikich drużyn „O Puchar Siostry Prowincjalnej”.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.