Trzy w jednym

W niedzielę 16 czerwca jednym głosem zabrzmi dziękczynienie za świętość matki Małgorzaty, dar życia i rodzinę, a także za pełną energii młodość. Święto rozpocznie się w samo południe i potrwa blisko 12 godzin.

- To będzie jedno wielkie Święto Życia rozumianego na wszelkie sposoby: od życia duchowego, które świętować będziemy wspólnie podczas Eucharystii, dziękując za dar błogosławionej od 9 czerwca matki Małgorzaty Szewczyk, poprzez życie przekazywane w rodzinach i łączące ludzi w poparciu dla prawa każdej osoby do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, po to pełne energii i dynamizmu życie, które emanuje z młodzieży - mówią organizatorzy oświęcimskich uroczystości. Zaproszenie skierowane jest do wiernych całej diecezji bielsko-żywieckiej, a w gronie organizatorów znalazły się oświęcimskie siostry serafitki, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Bractwo Trzeźwości z parafii św. Maksymiliana, Domowy Kościół Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Fundacja "Drachma".

Życie w Bogu

Całość rozpocznie sprawowana o 12.00 w ogrodach klasztoru sióstr serafitek polowa diecezjalna Msza Święta dziękczynna za beatyfikację matki Małgorzaty. Uroczystość zakończy przeniesienie jej relikwii do ołtarza w klasztornej świątyni Matki Bożej Bolesnej i pierwsza modlitwa Kościoła za jej wstawiennictwem.

Przykład Matki Małgorzaty, gdy opiekowała się chorymi i starszymi, przygarniała sieroty i modliła się o swoich podopiecznych, o każdą sprawę związaną z powstawaniem zgromadzenia sióstr serafitek, jest jednym wielkim uwielbieniem Boga i życia.

- Ciągle to siostrom powtarzała: "Trzeba żyć i ufać Bogu - On nas nie opuści, zawsze wspierać nas będzie" - przyznaje s. Ancilla Stasiowska, wicepostulator procesu beatyfiakacyjnego.

Życie to dar

Błogosławiona matka Małgorzata będzie - jako patronka - duchowo towarzyszyć wszystkim, którzy w jednej kolumnie, za potężnym banerem Marszu dla Życia i Rodziny wyjdą około 14.00 na ulice Oświęcimia, by zamanifestować swoje poparcie dla życia i rodziny.

Podczas marszu jego uczestnicy będą poprzez niesione transparenty, rozdawane ulotki, wznoszone okrzyki i śpiewane piosenki potwierdzać swoją deklarację: - Jestem za życiem! Popieram rodzinę, która dla rozwoju tego życia jest naturalną, pełną miłości przestrzenią!

Uczestnicy marszu przejdą ulicami Oświęcimia, by swoją obecnością zachęcić niezdecydowanych do dawania jasnego świadectwa, po której stronie chcemy stać dzisiaj, gdy prawa rodzin i małżeństw są zawłaszczane i podważane, a wartość każdego ludzkiego życia i prawo człowieka do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci - podważane.

Marsz zakończy się o 15.00 na stadionie MOSiR-u, gdzie zaplanowano do późnych godzin atrakcyjny program - rodzinnego, a później głównie młodzieżowego - świętowania.

Życie to radość

Diecezjalne Święto Młodych zorganizowano w ubiegłym roku po raz pierwszy. Wówczas cykl przedsięwzięć artystycznych i modlitewnych dla młodych i z ich udziałem odbył się w Skoczowie.

- Tym razem postanowiliśmy włączyć je w program wyjątkowego, bo związanego z historyczną chwilą beatyfikacji matki Małgorzaty, Marszu dla Życia i Rodziny - mówi ks. Mateusz Dudkiewicz, który wraz z fundacją "Drachma" czuwa nad organizacją trzeciej części Święta Życia, adresowanej do młodszego pokolenia.

- Przygotowane są rozmaite atrakcje, na które serdecznie zapraszamy całe rodziny. Zacznie się od wykonania hymnu Święta Życia i występu zespołu "Concentus". Potem zaplanowany jest koncert "Arki Noego", a około 18.00 mecz piłki nożnej między drużynami księży i hokeistów. Później w hip-hopowym repertuarze zaprezentuje się "Arkadio", a na zakończenie zagra "Luxtorpeda".

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...