Spotkajmy się w samo południe!

Bł. Małgorzata Szewczyk wybrała to miasto nad Sołą na macierzysty ośrodek zgromadzenia. Dlatego tu spotkamy się 16 czerwca, dziękując Bogu za dar jej świętego życia.

Ona pokazuje nam Boga!

- Wystarczy choć na chwilę zastanowić się nad jej życiem, żeby zobaczyć, jak Bóg ją prowadził. Najprostszym przykładem może być to, jak jej doświadczenia z dzieciństwa, kiedy nauczyła się medycyny ludowej czy haftu, okazywały się przydatne, gdy podejmowała posługę, do której ją Pan Bóg wezwał - mówi s. Maksymiliana Gustyn.

Matce Małgorzacie bardzo zależało, żeby każda siostra była całkowicie oddana Bogu. Miała zwyczaj zwracania się do innych sióstr: - Dziecko...

Wysyłając je do różnych zadań na przykład w szpitalu, przypominała: - Pamiętaj, najpierw jesteś zakonnicą, potem pielęgniarką.

- Zawsze dbała, by świadectwo sióstr było czytelne, by siostry czuły, że przychodzą do drugiego człowieka i troszczą się o niego w imieniu Boga - dodaje siostra Maksymiliana.

- Ona przypominała nieustannie siostrom - i przypomina nam dzisiaj - do kogo należymy - mówi s. Magdalena Cwajda.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mMc_fdrxvW0&feature=youtu.be

 

« 1 2 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...