Rodzinka w żółtych koszulkach

Zwracali uwagę zarówno uczestników Marszu dla Życia i Rodziny, jak i obserwatorów. RTo rdzinka Ewy i Bartka Mieszczaków z Jaworza.

Kiedy ks. Mateusz Dudkiewicz prowadzący Święto Życia na scenie zaprosił na nią po odbiór nagród laureatów konkursu fotograficznego, zachęcił, by podeszły także rodzinki w składzie "sześć plus dwa" i "pięć plus dwa". I wtedy wszyscy wreszcie mogli poznać rodzinę Ewy i Bartka Mieszczaków - członków Domowego Kościoła z Jaworza.

Na Święto Życia rodzice przywieźli pięcioro swoich dzieci: 13-letnią Kingę, 11-letniego Dominika, 8-letniego Nikodema, czteroletnią Anię (Ania jednak protestuje i oznajmia, że ma już "prawie pięć!") i trzyletnią Anastazję. Do Oświęcimia przyjechali w specjalnie przygotowanych żółtych koszulkach, na których każdy miał nadrukowane własne imię oraz grafikę przedstawiającą dziecko w łonie mamy.

- Ze względu na Pierwszą Komunię Świętą Nikodema, w zeszłym roku nie mogliśmy uczestniczyć w naszym diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny w Oświęcimiu, ale braliśmy udział w podobnym marszu w Jastrzębiu - mówią Mieszczakowie. - W tym roku już możemy świętować razem z całą naszą diecezją, tutaj. Dla nas to także szczególny czas, bo Święto Życia, to dzień zakończenie roku formacyjnego w Domowym Kościele. Jesteśmy tutaj, żeby pokazać, że liczna rodzina nie oznacza, iż jesteśmy patologią, ludźmi nienormalnymi, aspołecznymi. Po prostu zdecydowaliśmy się funkcjonować w takiej rodzinie. Na co dzień jesteśmy pełni wiary i pełni nadziei. Czujemy opiekę Bożej Opatrzności. Wydaje się nam, że obecność nasza i rodzin nam podobnych, może być także świadectwem dla tych, którzy nie wyszli dzisiaj z domów, którzy stali w oknach przyglądając się marszowi. Myślimy, że ten dzień był potrzebny zarówno im, jak i nam.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...