Otwarto muzeum bł. Matki Małgorzaty

Pamiątki po założycielce serafitek można oglądać w Oświęcimiu.

Z dziękczynieniem za beatyfikację bł. Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk zbiegło się otwarcie jej muzeum. W pomieszczeniach klasztornych, przylegających do kościoła, zebrano pamiątki po założycielce zgromadzenia.

Można tutaj oglądać opieczętowany na znak aprobaty Stolicy Apostolskiej biały czepek zakonny - znak zatwierdzenia kroju i barwy habitu zakonnego.

Jest krzyż, który Łucja Szewczyk przywiozła na pamiątkę z Ziemi Świętej. Są szaty i paramenty liturgiczne, osobiście przez nią haftowane, formy do pieczenia i wycinania hostii i komunikantów.

Zwiedzający muzeum zobaczą drewniane łóżko i szafę, relikwiarz, modlitewnik i różaniec błogosławionej, a obok nich wzornik haftów dla podopiecznych pierwszych serafickich ochronek czy sprzęt medyczny używany w prowadzonych przez nie domach opieki.

Muzeum mogą zwiedzać turyści indywidualni oraz grupy pielgrzymujące szlakiem sióstr serafitek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...