Trwa czuwanie przed uroczystą Mszą św.

Oświęcimskie siostry serafitki przypominają dzieło bł. Matki Małgorzaty.

Na miejscu uroczystości dziękczynienia za beatyfikację Matki Małgorzaty Szewczyk - przy kościele i klasztorze sióstr serafitek w Oświęcimiu - trwa modlitewne czuwanie.

Siostry serafitki przypomniały dzieło Matki Małgorzaty. Towarzyszył im śpiew chóru zakonnego, przygotowanego przez s. Jonaszę Kajdę.

Obecnie ks. Marcin Kaznowski przypomina dzieło sióstr ze szczególnym uwzględnieniem działalności Matki Małgorzaty w Galicji - w Hałcnowie i Oświęcimiu, gdzie pod koniec XIX wieku siostry mogły już działać we franciszkańskich habitach.

Komentator mówi także o procesie beatyfikacyjnym, który zwieńczyła w zeszłym tygodniu uroczystość beatyfikacyjna w Krakowie-Łagiewnikach. Przewodniczył jej kardynał Angelo Amato.

Nad Oświęcimiem świeci słońce, jest ciepło. Coraz liczniejsi wierni zapełniają miejsca siedzące przed ołtarzem polowym. Po Mszy św. ruszy Marsz dla Życia i Rodziny.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...