Arkadio: Robię to, co kocham

- Ksywa Arkadio składa się z dwóch członów – ARKA i DIO. Arka – oznacza przymierze z Bogiem. Natomiast Dio – to Bóg w języku włoskim. Celem ARKADIO jest dochowanie przymierza z Bogiem i szerzenie nauki Szefa - mówi o sobie gość oświęcimskiego Święta Życia.

W niedzielę 16 czerwca raper Arkadio wystąpi na stadionie oświęcimskiego MOSiR-u o godzinie 20.00. Nie tak dawno, bo w marcu tego roku, Arkadio spotkał się z licealistami i gimnazjalistami Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej, w czasie ich wielkopostnych rekolekcji. Był także u wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przy ul. Starobielskiej i spotkał się z pasjonatami hip-hopu w czasie koncertu „Pasja - rewelacja”, który w bielskim klubie „Backstage” zorganizowała fundacja „Drachma”. Na młodych, ale i starszych słuchaczy świadectwo jego życia i forma, w jakiej jej przekazuje - robi wrażenie! Teraz przyjedzie po raz kolejny do naszej diecezji.

Arkadio - Arkadiusz Zbozień - urodził się w roku 1990 w Nowym Sączu. Z muzyką jest związany od roku 2002. Wtedy, wraz ze składem „Wizja Umysłu” współtworzył pierwsze utwory. Nim skończył 18 lat, nagrał ich prawie sto.

Siedemnaście lat życia nie było jednak bajką - zaprowadziło Arkadia do świata alkoholu, narkotyków, przestępstw. Życie przygniotło go i zmusiło do szukania innych rozwiązań. Zrozumiał, że takie życie nie ma sensu. Wielką rolę w odnalezieniu właściwej drogi życia odegrał jego brat, który przez swoją postawę przekonał go do zmiany. Dzięki niemu, spotkał żywego Jezusa w czasie modlitwy wstawienniczej i spowiedzi generalnej.

Arkadio poznał jezuitę o. Fabiana Błaszkiewicza, który pokazał mu, że chrześcijanin to facet z krwi i kości, który realizuje swoje pasje i talenty. Wtedy jego celem stało się inspirowanie ludzi do życia zgodnego ze swoimi pragnieniami. Zaczęło się jego nowe życie. A hip-hop - pretekstem do zachęcania młodych ludzi, żeby szukali swoich pasji, a tym samym drogi do Pana Boga. - Nie wszystko od razu było idealne i nie wszystkie błędy się skończyły od razu - mówił „Gościowi”. - Ale jeśli upadałem, to już zawsze w stronę Krzyża.

Dziś Arkadio nie tylko występuje na scenie - głosi rekolekcje i prowadzi warsztaty z „rymowania” Postawił na pracę z ludźmi. Za pomocą koncertów, warsztatów, konferencji, rekolekcji i innych wydarzeń ukazuje, że człowiek nie może być szczęśliwy jeśli nie robi w życiu tego co kocha. Inspirują go ludzie. Używając konkretnych przykładów opisuje rzeczywistość i zmusza do myślenia.

- Dla mnie pasją jest życie z Jezusem - deklaruje raper, a jednocześnie dodaje, że gdziekolwiek jest, na początku spotkania stara się „nie wyskakiwać” z Panem Jezusem. - Najpierw chcę zainteresować słuchaczy, nawiązać z nimi kontakt. Staram się, by ktoś mnie o coś zapytał. Jeśli oni zaczynają mnie słuchać, ja zaczynam mówić.

« 1 2 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...