Na cmentarzu w Bystrej są pomniki z... drewna.
Mieszkańcy Bystrej Krakowskiej od początku istnienia osady przynależeli do parafii w Wilkowicach. W okresie międzywojennym zbudowano tutaj kaplicę rektoralną. Niemal od początku jej istnienia mieszkańcy myśleli także o własnym cmentarzu. Ten zamysł ziścił się dopiero pod koniec lat 40. ubiegłego stulecia. Dzięki staraniom ks. Józefa Hetnała zakupiono w tym celu blisko czterdziestoarową działkę. W 1949 roku cmentarz został poświęcony. Mieszkańcy pracą własnych rąk połączyli nekropolię z kaplicą rektoralną.
Obecny kościół zbudowano na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Cmentarz parafialny znajduje się w jego pobliżu, nieco powyżej. Można na nim znaleźć groby miejscowych społeczników, ludzi, którzy wpisali się na trwałe w lokalną historię. Odwiedzający to miejsce mogą podziwiać oryginalne nagrobki. Kilka z nich wykonano z drewna, ozdabiając je również rzeźbami wykonanymi w drewnie.
Ta śmierć zaskoczyła wszystkich. Ks. Piotra - w czasie pielgrzymki do Santiago de Compostela.
30 lipca zmarł znany bielski filmowiec i fotografik Marian Koim.
Ceniona bielska artystka zmarła po krótkiej chorobie 26 czerwca 2015 roku.
Bielski Brat Albert - tak zapisał się w pamięci niezwykły naśladowca tego świętego.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.