Są tu groby żołnierzy, choć w Rajczy nie było żadnej bitwy. W Rajczy, obok parafian, spoczywają także weterani I wojny światowej.
W pałacu Habsburgów w Rajczy leczy rany, odniesione na frontach I wojny światowej. Byli wśród nich także Legioniści. Nie wszyscy przeżyli. Łącznie na miejscowym cmentarzu pochowano 261 żołnierzy z tego okresu. Jest także kilka innych grobów wojskowych, którzy umarli później. Szczególnie bolesna jest zbiorowa mogiła mieszkańców zamordowanych przez hitlerowców w odwecie za pomoc okazywaną partyzantom.
Cmentarz w Rajczy leży przy głównej drodze, tuż przed kościołem parafialnym. Służy wiernym miejscowej parafii od początku jej istnienia. Nekropolia jest położona na terenie równym, nieopodal Soły. Można znaleźć tutaj nie tylko kwaterę wojskową, ale także sporo pięknych pomników, wzniesionych na grobach C.K. urzędników, również służących w dobrach Habsburgów.
Ta śmierć zaskoczyła wszystkich. Ks. Piotra - w czasie pielgrzymki do Santiago de Compostela.
30 lipca zmarł znany bielski filmowiec i fotografik Marian Koim.
Ceniona bielska artystka zmarła po krótkiej chorobie 26 czerwca 2015 roku.
Bielski Brat Albert - tak zapisał się w pamięci niezwykły naśladowca tego świętego.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.