Pamiętamy o nich: Marian Koim

30 lipca zmarł znany bielski filmowiec i fotografik Marian Koim.

Miał niespełna 84 lata.  Jego zdjęcia były publikowane m.in. na łamach „Gościa Niedzielnego”.

Marian Koim urodził się w 1931 roku w Bielanach koło Kęt. Był nestorem fotografii i filmu krótkometrażowego w Bielsku-Białej.

Przez wiele lat był instruktorem filmu i fotografii w placówkach kultury Bielska-Białej i Oświęcimia. Współtworzył amatorski ruch filmowy, m.in. AKF Bielsko, AKF Chemik w Oświęcimiu, DKF Kogucik w Bielsku-Białej.

Jego największą pasją było fotografowanie. Brał udział w wielu wystawach fotograficznych, publikował swoje zdjęcia w regionalnych wydawnictwach, organizował konkursy, plenery i warsztaty. Rejestrował wydarzenia kulturalne i artystyczne, dokumentował życie twórców ludowych i ginące zabytki, ale głównie zajmował się fotografią pejzażową.

Był uhonorowany tytułem „Zasłużony działacz kultury” oraz brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

« 1 »

Serwis specjalny

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.