Tu zgodnie spoczywają franciszkanie i czerwonoarmiści.
Założony w 1795 roku jest jednym z najstarszych cmentarzy komunalnych w Polsce. Do położonej niemal w centrum miasta nekropolii prowadzi malownicza aleja lipowa. Za murami można znaleźć zabytkowe groby mieszczan, okolicznych właścicieli ziemskich, ale także przypominające hybrydę altanek ogrodowych i meczetów grobowce Romów, tudzież z rozmachem urządzony cmentarz czerwonoarmistów, z budzącą dziś uśmiech politowania tablicą, ufundowana przez miejscową Radę Narodową, służalczo opiewającą oręż bratniej armii sowieckiej. Przeciwwagę dla zieleniejących się trawą kwater, na których trudno znaleźć choćby ślad krzyża, są groby świątobliwych franciszkanów, sióstr klarysek i zmartwychwstanek oraz mogiła polskich żołnierzy C.K. Armii, którzy zginęli podczas I wojny światowej, w bitwach prowadzonych w okolicach Limanowej z armią carską oraz powstańców styczniowych.
Tuż przy głównym wejściu znajdują się także dwie nowoczesne ściany kolumbarium, do pochówku urn. Dostojna nekropolia mieści setki wyjątkowych pomników, uwieńczonych dziełami sztuki rzeźbiarskiej i literniczej. Przy okazji Dnia Zadusznego na cmentarzu prowadzi się kwestę na rzecz renowacji zbytków cmentarnych.
Ta śmierć zaskoczyła wszystkich. Ks. Piotra - w czasie pielgrzymki do Santiago de Compostela.
30 lipca zmarł znany bielski filmowiec i fotografik Marian Koim.
Ceniona bielska artystka zmarła po krótkiej chorobie 26 czerwca 2015 roku.
Bielski Brat Albert - tak zapisał się w pamięci niezwykły naśladowca tego świętego.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.