"Istebna" zaśpiewa kolędy dla Stecówki

- To będzie wyjątkowy koncert - zapewnia Tadeusz Papierzyński, kierownik zespołu "Istebna". - Zapraszamy do kościoła w Koniakowie - i do pomocy w odbudowie kościoła po pożarze.

Członkowie zespołu serdecznie zapraszają wszystkich na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w kościele św. Bartłomieja w Koniakowie w najbliższą niedzielę 29 grudnia o 18.00.

"Istebna" wystąpi z repertuarem tradycyjnych beskidzkich pastorałek, góralskich kolęd z Żywiecczyzny, Skalnego Podhala, Pienin czy Spisza, a także tradycyjnych polskich kolęd.

Jest to koncert organizowany na rzecz odbudowy niedawno spalonego kościółka na Stecówce. Poprowadzi go Aneta Legierska, a honorowym patronatem objęła Danuta Rabin - wójt Istebnej.

Drewniany kościół Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce spłonął nad ranem 3 grudnia. Mimo natychmiastowej akcji gaśniczej strażakom nie udało się uratować wnętrza świątyni. Spłonął gontowy dach, ołtarz, ławki dla wiernych, organy. Ocalały jedynie fragmenty zewnętrznych ścian od strony zakrystii. Obecnie trzeba je było rozebrać i wierni gromadzą się w prowizorycznej kaplicy urządzonej w budynku probostwa. Podczas Pasterki wierni modlili się pod gołym niebem w miejscu, gdzie jeszcze przed miesiącem  stał ich kościół.

Wspólnota licząca kilkuset wiernych wobec trudnego zadania odbudowy kościoła potrzebuje pomocy.

 

« 1 »

Polecane filmy

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.