"Istebna" zaśpiewa kolędy dla Stecówki

- To będzie wyjątkowy koncert - zapewnia Tadeusz Papierzyński, kierownik zespołu "Istebna". - Zapraszamy do kościoła w Koniakowie - i do pomocy w odbudowie kościoła po pożarze.

Członkowie zespołu serdecznie zapraszają wszystkich na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w kościele św. Bartłomieja w Koniakowie w najbliższą niedzielę 29 grudnia o 18.00.

"Istebna" wystąpi z repertuarem tradycyjnych beskidzkich pastorałek, góralskich kolęd z Żywiecczyzny, Skalnego Podhala, Pienin czy Spisza, a także tradycyjnych polskich kolęd.

Jest to koncert organizowany na rzecz odbudowy niedawno spalonego kościółka na Stecówce. Poprowadzi go Aneta Legierska, a honorowym patronatem objęła Danuta Rabin - wójt Istebnej.

Drewniany kościół Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce spłonął nad ranem 3 grudnia. Mimo natychmiastowej akcji gaśniczej strażakom nie udało się uratować wnętrza świątyni. Spłonął gontowy dach, ołtarz, ławki dla wiernych, organy. Ocalały jedynie fragmenty zewnętrznych ścian od strony zakrystii. Obecnie trzeba je było rozebrać i wierni gromadzą się w prowizorycznej kaplicy urządzonej w budynku probostwa. Podczas Pasterki wierni modlili się pod gołym niebem w miejscu, gdzie jeszcze przed miesiącem  stał ich kościół.

Wspólnota licząca kilkuset wiernych wobec trudnego zadania odbudowy kościoła potrzebuje pomocy.

 

« 1 »

Polecane filmy

Najnowszy numer

Nowy numer 21/2022

29 maja 2022

Zaufanie do prawa

Nie potrafię ocenić zasadności opinii, że koalicja rządząca porozumiała się w sprawie likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, ale projekt, który ma zostać uchwalony, nie rozwiązuje żadnego problemu. Ani też tego, jakie szanse niesie ze sobą nowela w kwestii odblokowania unijnych funduszy dla Polski (zapewne w chwili ukazania się tego numeru „Gościa Niedzielnego” wiedzieć będziemy więcej).

Więcej w Artykuł