To wzór, przykład idealny

Takie życie - dobre, piękne, ofiarne - można i warto naśladować także dzisiaj.

Dzisiejsza beatyfikacja , to dla mnie wydarzenie wielkiej rangi! Bardzo wyraźne potwierdzenie przez Kościół tego, że takie życie - dobre, piękne, ofiarne - można i warto naśladować także dzisiaj.

Pracuję z dziećmi i młodzieżą. Wielokrotnie szukałam i wciąż wzorów osobowości, które warto im podsunąć do naśladowania. Szukam zawsze ważnych argumentów, które potwierdzają, że osoba, o której im mówię była święta. Ta beatyfikacja jest dla mnie takim bardzo bezpośrednim zapewnieniem Kościoła: tak, to wzór, idealny przykład, który śmiało mogę podsunąć młodzieży do naśladowania przez całe życie.

W błogosławionej Matce Małgorzacie urzeka mnie to, że zawsze patrzyła na to, co jeszcze jest do zrobienia. Była duchowo czujna, rozglądała się: co jeszcze mogę zrobić dla innych. Nie żałowała poświęcenia. Tego nas uczyła i wciąż uczy.

Jako siostry serafitki staramy się wychodzić do ludzi i myślę, że próbujemy żyć i robić to tak, jak robiła to matka. Ale nie wystarczy tylko tym żyć, trzeba umieć przekazywać ten przykład innym. To czasem jeszcze trudniejsze...

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.