Bardzo kochamy nasze siostry

Chciałyśmy tu dziś być - razem z błogosławioną Matką Małgorzatą - żeby jej podziękować za to, że włożyła część siebie w historię naszej dzielnicy.

Sabina Herman i Paulina Orkisz: Jesteśmy ze wspólnoty oazowej w parafii Nawiedzenia NMP w Hałcnowie. Przyjechaliśmy na beatyfikację Matki Małgorzaty Szewczyk do Łagiewnik - jest nas tu 50 osób - bo jesteśmy nie tylko wspólnotą nas, młodzieży, ale czujemy się także częścią rodziny sióstr serafitek, które od ponad stu lat mieszkają w Hałcnowie.

Chciałyśmy tu dziś być - razem z błogosławioną Matką Małgorzatą - żeby jej podziękować za to, że włożyła część siebie w historię naszej dzielnicy.

Poznałyśmy życiorys Matki Małgorzaty dzięki naszemu opiekunowi księdzu Andrzejowi Sanderowi.

Także siostry opowiadały o swojej założycielce w naszym kościele parafialnym.

Jako wspólnota oazowa mamy stały kontakt z naszymi siostrami - bardzo je kochamy, wszystkie bez wyjątku są miłe i bardzo sympatyczne.

Dzięki nim, ten dzisiejszy dzień - dzień beatyfikacji - będziemy wspominać, jako wyjątkowy! Wspaniała pogoda, wielka wspólnota jedności i modlitwy ludzi z całej Polski i zagranicy. To wielkie przeżycie! Przeżyciem był dla nas też udział we Mszy św. sprawowanej po łacinie - uczestniczyłyśmy w takiej Liturgii pierwszy raz w życiu.

 

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.