Już 30 kwietnia pożegnamy wyruszających z Hałcnowa do sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestników I Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik.
Bożemu Miłosierdziu będą też poświęcone konferencje i nabożeństwa w drodze. Gdy podejścia będą strome i trudno będzie modlić się czy śpiewać, będziemy słuchać nagranych słów św. Faustyny. Na drugi dzień, w Wysokiej zaplanowaliśmy też specjalny wieczór, przygotowany na wzór modlitewnych spotkań lednickich. Jeszcze trwa opracowanie tego, jaki będzie miał przebieg ten wieczór. Cała pielgrzymka to będzie nasz święty czas otwarcia na Miłosierdzie Boże. Chciałabym, żebyśmy wszyscy tak przeżyli tę pielgrzymkę.
- Jak rozłożone będą akcenty ukazywania Bożego Miłosierdzia?
Ks. MSz. – Chcemy pokazać przede wszystkim Miłosierdzie Boże jako element tajemnicy sakramentu pojednania i odpuszczenia grzechów. To pomoże w głębszym przeżywaniu tego sakramentu. Zależy nam, byśmy wszyscy uświadomili sobie, że Miłosierdzie Boże wciąż w naszym życiu działa i – przy współpracy z nami – ma moc całkowicie przemieniać to życie.
Wszystko, co Pan Bóg robi w Piśmie Świętym, robi inaczej niż człowiek. Człowiek nie może działać tak jak Bóg, poza jednym wyjątkiem: wszyscy ludzie mogą i powinni być tak samo jak On miłosierni.
Dla mnie ważnym argumentem do tego pielgrzymowania jest też fakt, że mamy w Polsce ważne i znane na całym świecie sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przyciąga ono pielgrzymów z różnych kontynentów. Warto, żebyśmy i my tam pielgrzymowali.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.