Łagiewniki 2013 - pielgrzymka zaufania

Już 30 kwietnia pożegnamy wyruszających z Hałcnowa do sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestników I Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik.

- Sześciuset pielgrzymów to więcej, niż przewidywano…

Irena Papla - Dlatego pójdziemy nie w dwóch, a trzech grupach. Część trasy prowadzi dość wąskimi drogami, więc wędrowanie w większej grupie spowodowałoby rozciągnięcie się w długą kolumnę, w której na przykład nagłośnienie mogłoby okazać się nieskuteczne i nie docierałoby do wszystkich.

Każda grupa będzie miała własnego opiekuna: św. Faustynę, bł. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćkę oraz przewodnika duchowego. To będą księża: Tomasz Sroka, Stanisław Joneczko i Damian Koryciński. Oczywiście w każdej grupie będzie pomagać ekipa służby muzycznej, porządkowej, bagażowi, maltańczycy. Jesteśmy umówieni na 21 kwietnia na odprawę wszystkich służb pomocniczych, by wszystkie kwestie organizacyjne ustalić i potwierdzić. Wiele spraw wymaga takiego ustalenia, bo pielgrzymujemy po raz pierwszy, choć dużym ułatwieniem są dla nas doświadczenia i obserwacje z organizacji pielgrzymki pieszej do Częstochowy. Zresztą wśród uczestników tej pielgrzymki pojawiła się pierwsza myśl, by na piechotę iść także do Łagiewnik.

- Od początku zawierzyliście sprawy pielgrzymki Bożemu Miłosierdziu…

Ks. MSz. - I opiece patronów – i dlatego wszystko się dobrze układa. Wszędzie, gdzie trzeba coś załatwić, spotykamy się z wielką otwartością i życzliwością, począwszy od pierwszej rozmowy z biskupem Tadeuszem Rakoczym. Wiele osób spontanicznie pomaga. Tak powstały śpiewniki, informatory, legitymacje pielgrzyma czy nagranie hymnu pielgrzymki z udziałem Łukasza Golca, Magdy Anioł i innych artystów. Piękny krzyż pielgrzymkowy ofiarował nam proboszcz ks. kan. Jerzy Wojciechowski.

IP – Sami nic byśmy nie zrobili! Wszędzie, gdzie idę cokolwiek uzgadniać czy zatwierdzać, zabieram ze sobą w torebce obrazek św. Faustyny, bł. Jana Pawła II, którego dostaliśmy przy pierwszej rozmowie z biskupem Tadeuszem Rakoczym i bł. Michała Sopoćki – i oczywiście Jezusa Miłosiernego. Bez nich się nie ruszam, bo pod ich opieką odbywa się to wszystko, co jest związane z pielgrzymką. Czujemy na każdym kroku tę opiekę…

« 1 2 3 4 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.