Łagiewniki 2013 - pielgrzymka zaufania

Już 30 kwietnia pożegnamy wyruszających z Hałcnowa do sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestników I Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik.

Pielgrzymka rozpocznie się 30 kwietnia, w rocznicę kanonizacji św. Faustyny. Przygotowania do tej najnowszej diecezjalnej inicjatywy dobiegają już końca. O ostatnich szczegółach informuje strona internetowa pielgrzymki, a także nasza specjalna podstrona poświęcona pielgrzymce. Na tej stronie znajdują się nie tylko najważniejsze wiadomości dotyczące trasy, vademecum zasad obowiązujących pielgrzymów, ale przede wszystkim skrzynka intencji. Można tam poprosić pielgrzymów o modlitwę w ważnych intencjach, ale także zadeklarować modlitwę w ich intencji. Zapraszamy.

O tym, jak przygotowują się do wyruszenia w drogę śladem św. Faustyny, mówią organizatorzy: główny przewodnik pielgrzymki ks. Mikołaj Szczygieł i Irena Papla, kierująca biurem pielgrzymki.

- Alina Świeży-Sobel – Zakończyły się już zapisy uczestników?

Ks. Mikołaj Szczygieł – Tak, na listach pielgrzymów mamy ponad 600 osób – i w takiej liczbie chcemy pielgrzymować. Na listach przeważają osoby w średnim wieku, jest sporo rodzin z dziećmi.

Idziemy pierwszy raz i najważniejsze sprawy organizacyjne: noclegi, materiały dla pielgrzymów, ubezpieczenia, musimy załatwić odpowiednio wcześniej. Zrozumiałe, że księża proboszczowie parafii, które będą nas gościć, też oczekują wcześniejszego podania konkretnej liczby osób, więc nie będzie już zapisów w ostatniej chwili.

Teraz trwa szczegółowe dopracowywanie pielgrzymkowej bazy: miejsc noclegowych, miejsc postojów na trasie. Odwiedziliśmy wszystkie parafie, w których będą nocować pielgrzymi: Witkowice, Nidek, Wysoką, Mogilany – i informujemy dokładnie, ile osób przyjdzie.

« 1 2 3 4 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.