Niedzielny Hałcnów dla rodzin

Już po raz czwarty bielsko-żywieckie Duszpasterstwo Rodzin Wielodzietnych albo Licznych - czyli DRWaL - zaprasza na diecezjalny dzień rodzin.

Tym razem rodzinne święto, któremu towarzysza słowa: "Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili" (J 15, 16), odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2018 r. w bazylice Nawiedzenia NMP w Hałcnowie. Rozpocznie je Msza święta o 12.15, na zakończenie której każda rodzina otrzyma indywidualne błogosławieństwo. Następnie w Domu Pielgrzyma odbędzie się spotkanie przy stole, połączone z kolędowaniem.

- Prezentem dla każdej rodziny będzie kalendarz o miłości małżeńskiej, promujący encyklikę papieża Pawła VI "Humanae vitae", przygotowany przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin - informuje ks. Tomasz Gorczyński, diecezjalny duszpasterz rodzin. - W tym roku przypada 50. rocznica ukazania się tego dokumentu, który w czasie trwania rewolucji seksualnej porządkował katolickie spojrzenie na miłość małżeńską. Chcemy także w ten sposób przypomnieć nauczanie papieża Pawła VI, które pozwala lepiej zrozumieć wartość życia, tożsamość małżeństwa i rodziny chrześcijańskiej.

Każdy uczestnik rodzinnego świętowania otrzyma zaproszenie w formie biletu lotniczego i będzie mógł wziąć udział w losowaniu fantów.

A jak było na pierwszym spotkaniu DRWaL-a, przeczytacie w tekście "DRWaL nie boi się dzieci!" - TUTAJ, na drugim: "Ta miłość zapachniała lawendą"- TUTAJ, a na trzecim w ubiegłym roku - "Z gromadką maluchów do konkatedry w Żywcu" - TUTAJ.

« 1 »