• facebook
 • rss
 • DRWaL nie boi się dzieci!

  Urszula Rogólska

  dodane 28.12.2014 19:38

  Rodziny wielodzietne, liczne i te, które nie mówią Panu Bogu "nie", kiedy zaprasza je do przyjęcia nowego życia w ich domach, spotkały się w bielskiej katedrze św. Mikołaja.

  Małgorzata i Roman Bieliccy z Bielska-Białej doczekali się ósemki dzieci. W Niedzielę Świętej Rodziny, 28 grudnia, podczas Mszy św. w katedrze św. Mikołaja świętowali 30. rocznicę ślubu. Na uroczystości nie zabrakło też siostry Tarsycji, elżbietanki cieszyńskiej, która razem z Małgorzatą i Romanem przygotowała Liturgię Słowa. S. Tarsycja, to... Ula, najstarsza córka Bielickich.

  W tym dniu zaprosili oni do katedry rodziny z całej diecezji, żeby... zacząć coś nowego.

  - Pomysł DRWaL-a, czyli Duszpasterstwa Rodzin Wielodzietnych albo Licznych, to właśnie inicjatywa Małgosi i Romana - mówi Beata Handzlik z diecezjalnego duszpasterstwa rodzin.

  - Sami otwarci na dar życia, na Pana Boga, bardzo dobrze wiedzą czym jest wychowywanie większej gromadki dzieci – to wielka radość, ale i niemały trud.

  Razem z ks. Tomaszem Gorczyńskim, jako duszpasterstwo rodzin, postanowiliśmy stworzyć możliwość spotkań wszystkim rodzinom wielodzietnym, a także zachęcić do otwarcia na przyjęcie nowego życia małżeństwa, które z różnych powodów obawiają się wielodzietności.

    Ks. Franciszek Płonka (drugi z prawej) przewodniczył Mszy św. sprawowanej w intencji bielsko-żywieckich rodzin
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Podczas Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. dr. Franciszka Płonki, wieloletniego duszpasterza rodzin diecezji przez ks. Gorczyńskiego, ks. Krzysztofa Ziębę i ks. Łukasza Mieszczaka, zainaugurowano spotkania DRWaL-a. W Eucharystii uczestniczyły rodziny, które znajdują wsparcie we wspólnotach Domowego Kościoła. Neokatechumenatu, wspólnoty "Betlejem", ruchów charyzmatycznych i innych, ale i takie, które jeszcze swojej wspólnoty nie znalazły.

  Ks. Gorczyński dziękował im wszystkim za przyjęcie wielodzietności, za wielkoduszność, a także: "mądrą miłość ludzką, otwartą na prawo Boże". - Jesteście wielkim świadectwem dla świata - mówił małżeństwom.

  Małżeństwa odnowiły przysięgę małżeńską, a na zakończenie Eucharystii rodzice odmówili specjalną modlitwę za dzieci, dzieci za rodziców. Następnie obecni kapłani udzielali im indywidualnego błogosławieństwa. Każda rodzina odebrała też pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Świętej Rodziny.

  Jak zapowiedzieli Małgorzata i Roman Bieliccy, spotkania DRWaL-a będą się odbywać w trzecie niedziele miesiąca w parafii św. Jana Chrzciciela w Komorowicach. Zaproszone są na nie wszystkie rodziny, także te mniej liczne: - Przecież kiedyś każda z nich może dołączyć do grona silnych, DRWaL-owych rodzin. Chcemy pokazać, że rodziny wielodzietne są skarbem całego społeczeństwa. Ufamy, że z biegiem czasu wspólnie wypracujemy program, który będzie w wieloraki sposób wspierał DRWaL-a - dodaje Beata Handzlik.

  Duszpasterstwo nie zapomina także o małżeństwach, które są otwarte na życie, a nie mogą doczekać się potomstwa. Także z myślą o nich powstanie wspólnota w ramach duszpasterstwa rodzin.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół