Reklama

Czytelnicy napisali: "Spotkałem zakonnika!"

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku papież Franciszek zachęcił cały Kościół do przeżywania Roku Życia Konsekrowanego, zaprosiliśmy czytelników do spisania swoich wspomnień związanych ze spotkaniami z zakonnikami i siostrami zakonnymi.

W krótkich e-mailach wiele osób informowało nas o swojej wdzięczności dla sióstr, księży i braci zakonnych za ich cichą służbę, czas, który – jak napisał jeden z czytelników – za klasztorną bramą płynie jakby inaczej, bo starcza go dla Pana Boga i każdego, kto zapuka do drzwi.

Pięć osób zdecydowało się spisać obszerne wspomnienia:Katarzyna Dudek, Teresa Klisz i Elżbieta (nazwisko do wiadomości redakcji) – wszystkie panie z Bielska-Białej, Wawrzyniec Mizgalski z Grojca koło Oświęcimia i Weronika Ochlik z Ligoty. Te osoby otrzymają pocztą także "Gościowe" upominki.

Zgodnie z zapowiedzią, którą zamieściliśmy w papierowym wydaniu "Gościa bielsko-żywieckiego" nr 17, nagrodzone prace publikujemy w całości w "Gościu" internetowym. Żeby przeczytać prace, wystarczy kliknąć w poniższe linki, odsyłające do poszczególnych tekstów:

- Katarzyna Dudek: Spotkałam zakonnika - o. Luke Kot OCSO

- Teresa Klisz: Spotkałam siostrę zakonną - matka Janina Wizor

- Elżbieta (nazwisko do wiadomości redakcji): Spotkałam zakonnika - ks. Jacek Kwieciński SDS

- Wawrzyniec Mizgalski: Spotkałem zakonnika - ks. Zenon Toporek SDB

- Weronika Ochlik: Spotkałam siostrę zakonną - s. Symplicja Sosnowska

« 1 »