Nowy biskup diecezji bielsko-żywieckiej

Uroczystość z udziałem biskupa nominata, ks. prof. dr hab. Romana Pindla odbyła się w kaplicy krakowskiego seminarium.

Uroczystość ogłoszenia nominacji biskupiej ks. rektora Romana Pindla odbyła się w samo południe w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie.

Do kaplicy seminaryjnej przybyli m.in. ks. kardynał Stanisław Dziwisz, ks. biskup Jana Zając (rektor seminarium krakowskiego na przełomie lat 80. i 90. XX w.) oraz ks. infułat Bronisław Fidelus. W kaplicy zebrali się także alumni archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej, studiujący na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, którzy w seminarium odbywają wspólną formację w drodze do kapłaństwa.

Ks. prof. Roman Pindel ma 55 lat. Od 2011 roku jest rektorem krakowskiego seminarium, a zastąpił na tym urzędzie obecnego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej bp. Grzegorza Rysia.

W latach 2004-2011 ks. prof. Roman Pindel pełnił posługę ojca duchownego kleryków. W tym roku został wybrany na nowego przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Miał kierować tym gremium do roku 2015. Można przypuszczać, że nominacja biskupia prawdopodobnie zakończy jego posługę w tym forum.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Obywatel
  16.11.2013 17:00
  Miałem okazję uczęszczać na wykłady ks. Pindla z zakresu biblistyki. Były na prawdę niezwykle ciekawe i chodziło się na nie po prostu z wielką przyjemnością. Szkoda byłoby, gdyby nowy Biskup zaniechał pracy dydaktycznej i naukowej (swoją drogą, kto miał do czynienia z uczelniami kościelnymi wie, że niestety nazbyt wielu "księży profesorów" nudzi i marudzi).
  doceń 0
 • kenez
  14.12.2013 22:33
  No cóż, nowy biskup bielsko-żywiecki przeszedł tak zwaną formacje kapłańską w wielkiej archidiecezji krakowskiej to oznacza, że w tej diecezji nadal będzie królować pycha kleru i wpajanie wiernym, że ksiądz to pan i władca
  doceń 0
 • kenez
  14.12.2013 22:44
  Życzę nowemu panu biskupowi bielsko-żywieckiemu, żeby miał odwagę wpajać nowym kadetom, że Bóg powołał ich na sługi, a nie do zadzierania nosa
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...