Biskup nominat o powołaniu do kapłaństwa

W niektórych parafiach naszej diecezji pojawiał się czasem niespodziewanie w ostatnich latach: jako przełożony seminaryjny odwiedzał diakonów tam, gdzie odbywali praktyki.

Od lat ks. prof. dr hab. Roman Pindel troszczył się o formację kleryków.

- Rozmawiał i z diakonem, i z ludźmi, z którymi ten współpracował. Interesowały go te wzajemne odniesienia - wspominają proboszczowie. To zainteresowanie i troska o dobre przygotowanie do pracy kapłańskiej obejmowało też współpracę z powołanym w 2010 roku w naszej diecezji specjalnym duszpasterstwem do spraw powołań.

Diecezjalnemu Zespołowi do spraw Powołań przewodniczy ks. dr Andrzej Mojżeszko, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej, a wcześniej wicerektor WSD w Krakowie odpowiedzialny za formację kleryków naszej diecezji. W składzie zespołu znaleźli się także: ks. dr Sławomir Kołata - obecny wicerektor WSD, ks. Grzegorz Gruszecki - ojciec duchowny WSD, ks. dr Marek Studenski – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii oraz ks. Kamil Kaczor, wikariusz parafii św. Floriana w Żywcu. Staraniem duszpasterstwa powołań organizowane są co miesiąc weekendowe rekolekcje i inne spotkania dla zainteresowanych bliższym poznaniem życia kapłańskiego.

- Część spotkań odbywa się w murach seminarium, by młodzi ludzie mogli poznać z bliska życie seminaryjne, porozmawiać z klerykami podczas dni otwartych. Zawsze podczas przygotowania kolejnych inicjatyw tego duszpasterstwa spotykaliśmy się z otwartością i życzliwym przyjęciem rektora WSD, ks. prof. Romana Pindla. Czuło się jego duże zainteresowanie dla sprawy powołań i wsparcie - mówi ks. Kamil Kaczor.

« 1 2 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...