Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wakacje św. Jana Bosko

Relikwie św. Jana Bosko spędzą trwające ponad miesiąc wakacje w naszej diecezji.

Od 11 lipca do 13 sierpnia można je uczcić na Górce w Szczyrku. Od 15 do 17 sierpnia relikwie będą przebywać w oświęcimskim sanktuarium Matki Bożej wspomożenia wiernych. Ich obecności towarzyszyć będzie oficjalne ogłoszenie św. Jana Bosko patronem miasta. Ostatni dzień pobytu relikwii ks. Bosko w Oświęcimiu przypadnie na wspomnienie św. Jacka - patrona zabytkowej kaplicy, stojącej na dziedzińcu zakładu salezjańskiego, która przypomina, iż pierwotnie kompleks klasztorny służył dominikanom. Po ich wypędzeniu przez zaborcze władze austriackie obiekt popadł w ruinę, a od zagłady uratowali go sprowadzeni w to miejsce salezjanie.

Z podwójnej okazji - nawiedzenia relikwii i ogłoszenia patronatu św. Jana Bosko - ordynariusz bielsko-żywiecki wystosował list do diecezjan. Zachęca w nim do skorzystania z duchowych dobrodziejstw czasu nawiedzenia relikwii i odnalezienia w ks. Bosko przykładu i wzoru osobistego uświęcenia.

- Oby wpatrywanie się w postacie świętych pomogło każdemu z nas w podążaniu naszą osobistą drogą świętości. Ta droga, jak mawiał ks. Bosko, jest usłana różami. Róże są piękne, ale mają również swoje kolce. Dołóżmy starań, aby trudy związane z kolcami nigdy nie przesłoniły nam piękna kwiatu, którym jest świętość każdego z nas, naszych rodzin i wspólnot - pisze bp Tadeusz Rakoczy.

« 1 2 3 4 »

Zapisane na później

Pobieranie listy