Mikołaj - najmłodszy pielgrzym

Urszula Rogólska

dodane 06.05.2015 13:44

Syn Marceliny i Łukasza Masłowskich ma 13 miesięcy i już wyruszył na swoją pierwszą pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Przed trzema laty Marcelina i Łukasz Masłowscy wyruszyli razem na I Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Przed rokiem Łukasz pielgrzymował sam - Marcelina została w domu, bo niemal miesiąc wcześniej, 22 marca urodził się ich synek, Mikołaj.

Na trzecią pielgrzymkę wyruszyli już we troje - Mikołaj w wózku! Już na początku pielgrzymowania, w Hałcnowie mogli go poznać wszyscy pątnicy - to właśnie Mikołaja, ubranego w czerwoną koszulkę z napisem "Najmłodszy pielgrzym", porwała na ręce Gabrysia Puczka, która w dniu startu pielgrzymki kończyła 25 lat i razem wręczyli biskupowi Romanowi Pindlowi pielgrzymią legitymację.

  Mikołaj, razem ze świętującą 25. urodziny Gabrysią, wręczyli biskupowi Romanowi Pindlowi pielgrzymią legitymację
Urszula Rogólska /Foto Gość
Niełatwo było pielgrzymować młodym rodzicom - mały Mikołaj właśnie zaczął chodzić, więc bardzo trudno było go utrzymać na trasie w wózku. Obowiązek opieki w dużej mierze spoczywał na mamie Marcelinie, bo tata Łukasz pełnił - jak co - roku - obowiązki fotografa pielgrzymki. Ale w każdej chwili był w pobliżu swoich najbliższych i biegał z jednego końca pielgrzymi na drugi z Mikołajem na jednym ramieniu i aparatami fotograficznymi na drugim.

- To dla Mikołaja też niełatwy czas, bo spotyka go codziennie wiele wrażeń - mnóstwo ludzi, zmieniająca się droga. Pomoc w każdej chwili zaofiarowali nam nasi rodzice, dziadkowie Mikołaja, którzy są gotowi przyjechać do nas, kiedy tylko zadzwonimy, ale mam nadzieję, że uda się nam dotrzeć całą trójką do celu - mówiła na trasie Marcelina.

  Mikołaj Masłowski z mamą Marceliną
Urszula Rogólska /Foto Gość
Udało się! Przeszczęśliwy Mikołaj dał się poznać pielgrzymom raz jeszcze - w samej bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Kiedy księża ustawiali się do pamiątkowej fotografii przy ołtarzu, pobiegł do nich, wzbudzając owację pątników!

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Rozważanie

On mnie chciał

ks. Jerzy Szymik

Dziś 00:00

On mnie chciał

Ewangelia z komentarzem

przewiń w dół