Bartłomiej Samek z Kęt

Urszula Rogólska

dodane 01.05.2015 04:46

- Załapałem bakcyla pieszego pielgrzymowania trzy lata temu - mówi Bartek Samek.

Na pielgrzymce do Łagiewnik jestem po raz trzeci. Idę ja i idzie mój brat bliźniak. W naszym domu nigdy nie było tradycji pieszego pielgrzymowania, ale kiedy trzy lata wyruszyliśmy po raz pierwszy, chodzimy co roku - złapaliśmy już tego bakcyla, Odkryliśmy jak cenne jest dla ns piesze pielgrzymowanie - chodzimy więc i na Jasną Górę i górami do Kalwarii Zebrzydowskiej.

I tradycja są już - przy okazji pielgrzymki - pischingery robione przez naszą mamę Irenę. A tata Edward dziś rano pokroił wafle - jak co roku są świeżutkie. A i w ten szczególny sposób rodzice idą z nami. Pieszemu pielgrzymowaniu towarzyszą takie przeżycia duchowe, że naprawdę warto wziąć urlop i wyruszyć. Nie zastanawiam się w ogóle jak spędzić ten majowy weekend. Odpowiedź jest oczywista.

Intencje, które niosą zna Pan Bóg. Ufam Jego Miłosierdziu. To taka niewyobrażalna Dobroć - mimo moich słabości, upadków, grzechów, Jego miłosierdzie nigdy nie ustaje..

«« | « | 1 | » | »»
 • marzenamarzena
  13.02.2011 07:31
  Piękno jest także w nas samych...
  Tylko, że często o tym nie pamiętamy...
  A szkoda... Jesteśmy piękni, świat jest piękny, codziennie spotykam pięknych ludzi. Niedawno widziałam jedną panią - staruszkę - w okularach, siwiutka, szła o lasce, jaka ona była piękna...
  a co dopiero piękno, którego nie widziałam...
 • Estera
  13.02.2011 11:58
  "Lecz głosimy tajemnicę mądrości, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, tę, której nie pojął żaden z władców tego świata;"

  1 Kor 2,6-10

  Karmisz mnie Boże, pokarmem swej mądrości, bym nie szukała tego co tu, bym smakowała tego, co zaspokoi bez końca, co mym życiem w Tobie nieustannym.
 • HELENA
  13.02.2011 13:03
  Oko nie widziało,ani ucho nie słyszało,ani serce człowieka nie zdołało pojąć jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.
  Panie aby każda moja chwila--myśl,mowa była najgodniejsza najpiękniejsza.
  Piękno naszego serca to wpatrywać się Pana Jezusa Stwórcę i Zbawiciela ,abym mogła przyjąć rzeczy które przygotował dla mnie...
  ku Jego chwale.

 • grazka
  13.02.2011 22:29
  A jak łatwo to piękno zniszczyć słowem, gestem czy nawet uderzeniem i nie dostrzec nawet że się zniszczyło
, aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
Gość
  przewiń w dół