Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Dremor
  25.03.2019 18:31
  Nie sądzę, by wczorajsze święto było jakimkolwiek przełomem w trudnych relacjach. Izrael nie neguje naszych osiągnięć, ale domaga się uczciwego podejścia do ciemnych kart naszej historii. Strona polska w swojej polityce historycznej myśli, że podkreślanie dobra jest w stanie zniwelować zło. Dla strony izraelskiej ważniejsze jest natomiast uczciwe przyznanie, że w przeszłości czyniło się zło. Dlatego Izrael nie ma dziś oporów, by współpracować gospodarczo i politycznie z Niemcami, Słowacją, Holandią, czy Węgrami, mimo, że to te kraje mają o wiele więcej na sumieniu, niż Polska. Różnica taka, że Niemcy w stosunkach z Izraelem nie próbują umniejszać, czy negować swoich zbrodni z przeszłości.
  • SGGW
   25.03.2019 20:44
   Ładnie to się czyta ale to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Izrael czyni zło na bieżąco i czekam na uczciwość w tym względzie.
   doceń 1
 • SGGW
  25.03.2019 19:24
  Nie, to się nie uda. Za bardzo myślą o mamonie.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy