Nowy numer 08/2024 Archiwum

U św. Wendelina w Rudzicy

W niedzielę 25 kwietnia o 17.00 przy leśnej kaplicy św. Wendelina, w dolinie nazwanej jego imieniem, sprawowana będzie odpustowa Msza św. ku czci tego patrona. To główne miejsce jego kultu w Polsce, które co roku przyciąga także gości spoza Rudzicy. Podczas plenerowej Mszy św. zgromadzeni będą się modlić do wspomożyciela, czczonego jako obrońca przed epidemią.

Coroczna modlitwa w Dolinie św. Wendelina odbywa się zawsze 25 kwietnia. Jej stałym punktem jest procesja, w której kapłani i wierni wyruszają z kościoła parafialnego św. Jana Chrzciciela w Rudzicy.

- Z powodu pandemii nie będzie jednak uroczystej procesji z kościoła parafialnego. Zgromadzimy się o 17.00 już na miejscu, zachowując nakazane odstępy - zapowiada ks. kan. Jacek Wójcik, proboszcz rudzicki.

Obraz św. Wendelina z kaplicy.   Obraz św. Wendelina z kaplicy.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

Czciciele świętego z Rudzicy i innych miejscowości będą modlić się i prosić o jego orędownictwo, pamiętając, że św. Wendelin wspomaga nie tylko rolników i pasterzy, troszczy się o zwierzęta i całe środowisko naturalne, ale jest również obrońcą ludzi zagrożonych podczas epidemii.

Przeczytaj także:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy