GN 41/2019 Archiwum

Pożegnanie bp. Pieronka

W poniedziałek 31 grudnia o 15.00 w Radziechowach Msza św. za zmarłego biskupa Tadeusza.

Bp Roman Pindel zaprasza do modlitwy za śp. bp. Tadeusza Pieronka w jego rodzinnych Radziechowach na Żywiecczyźnie. Wraz z kapłanami i wiernymi z całego Podbeskidzia stanie przy ołtarzu świątyni, w której późniejszy sekretarz Konferencji Episkopatu Polski przyjął pierwsze sakramenty i odprawił swoje prymicje. Msza św. zostanie odprawiona w Godzinie Miłosierdzia - o 15.00 - w poniedziałek 31 grudnia 2018 r.

Obaj księża biskupi znali się od czasów akademickich, w tym samym czasie wykładali na Papieskiej Akademii Teologicznej, spotykali się również już jako biskupi, także w rodzinnych Radziechowach, dokąd bp Tadeusz Pieronek chętnie przyjeżdżał, by uczestniczyć w różnego rodzaju uroczystościach lokalnych i spotkaniach.

Uroczystości pogrzebowe bp Tadeusza Pieronka rozpoczną się w środę 2 stycznia o 16.00 nieszporami w katedrze na Wawelu. Tuż po nich, o 16.30, odprawiona zostanie Msza św. z importą ciała zmarłego.

W czwartek 3 stycznia o 16.00 w kościele Świętych Piotra i Pawła w Krakowie przy ul. Grodzkiej Msza św. pogrzebowa. Po niej ciało śp. bp. Tadeusza Pieronka zostanie złożone w krypcie biskupów, w podziemiach kościoła.
Od piątku można dokonać wpisu w księdze kondolencyjnej, wyłożonej w budynku Kurii Biskupiej w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej.

O śmierci śp. bp. Tadeusza Pieronka pisaliśmy TUTAJ.

Wspomnienie o zmarłych księdzu biskupie można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL