Nowy numer 29/2021 Archiwum

DRWaL-owe rodziny - przybądźcie do Żywca!

W niedzielę 15 stycznia diecezjalne duszpasterstwo rodzin wielodzietnych albo licznych (DRWaL) zaprasza serdecznie wszystkie rodziny do konkatedry w Żywcu.

To będzie już trzecie diecezjalne spotkanie rodzin wielodzietnych, licznych i tych, które chciałyby do nich dołączyć. Tym razem będzie miało ono miejsce w niedzielę 15 stycznia o 12.30 w żywieckiej konkatedrze Narodzenia NMP.

Jak wyjaśnia ks. Tomasz Gorczyński, diecezjalny duszpasterz rodzin, dotychczas w ramach Duszpasterstwa Rodzin Wielodzietnych albo Licznych (DRWaL) spotkania odbywały się w Bielsku-Białej: - Ale chcemy zachęcić do wspólnego udziału we Mszy Świętej i świętowaniu także rodziny z innych części diecezji, którym być może trudno było z różnych względów dotrzeć do katedry. Dlatego też trzecie spotkanie odbędzie się wiec w konkatedrze Narodzenia NMP w Żywcu. Rozpocznie je Msza św. o 12.30 a następnie rodziny spotkają się na wspólnym kolędowaniu w parafialnym Domu Katolickim.

Jak co roku, każda rodzina otrzyma upominek-niespodziankę, który przez najbliższy rok będzie przypominający nie tylko o spotkaniu, ale przede wszystkim o powołaniu, do którego jest wezwana każda rodziny. Przed dwoma laty prezentem były małe ikony Świętej Rodziny, rok temu - woreczek pachnącej lawendy ze słowem Bożym: "Jesteśmy bowiem miłą Bogu wonnością Chrystusa" (2 Kor 2, 15).

DRWaL-owe kolędowanie poprzedzi dzień wcześniej, 14 stycznia spotkanie opłatkowe duszpasterstwa rodzin w budynku kurii bielsko-żywieckiej, z udziałem bpa Piotra Gregera, Rozpocznie je o 15.00 Msza Święta.

Z kolei w poniedziałek 16 stycznia o 16.00 duszpasterstwo i diecezjalna Caritas zapraszają do kościoła NSPJ w Bielsku-Białej na spotkanie opłatkowe osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.

Jak było na pierwszym spotkaniu DRWaL-a, przeczytacie w tekście "DRWaL nie boi się dzieci!" - TUTAJ, a jak na poprzednim: "Ta miłość zapachniała lawendą"- TUTAJ.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama