Nowy numer 47/2023 Archiwum

Hałcnów czeka

Uroczystość nadania tytułu bazyliki mniejszej kościołowi Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie odbędzie w sobotę 2 lipca 2016 r. Przewodniczyć jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

DOJAZD DO PARKINGÓW

Kierowcy wszystkich samochodów i autokarów, zmierzających na uroczystości, powinni bezwzględnie umieścić za przednią szybą białą kartkę. Będzie ona dla służb porządkowych informacją o celu podróży i pozwoli płynnie, bez zatrzymywania skierować pojazd na odpowiedni parking.

Dla uczestników uroczystości przygotowano następujące miejsca parkingowe:

DLA AUTOKARÓW

parking przed Domem Kultury (wjazd z ul. Wyzwolenia na ul. Siostry Małgorzaty Szewczyk); po jego zapełnieniu autokary parkować będą w części zamkniętej dla ruchu ogólnego ulicy Wyzwolenia.

Kolejne autokary nadjeżdżające od strony centrum miasta, Komorowic i Janowic parkować będą na odcinku od skrzyżowania z ul. ks. Skiby (Serdecznej) do ronda (Wyzwolenia – Janowicka – Hałcnowska) – po południowej stronie ulicy.

Kolejne autokary nadjeżdżające od strony Wilamowic i Kóz parkować będą na odcinku od rejonu sklepu Kosmos do skrzyżowania z ul. Zagrody, a w razie potrzeby do skrzyżowania z ul. Krzemionki – po północnej stronie ul. Wyzwolenia.

DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

obok Domu Kultury – wewnątrz pętli autobusowej (wjazd z ul. Wyzwolenia na ul. Siostry Małgorzaty Szewczyk).

DLA KSIĘŻY

na ul. Przyjaźni oraz w północnej części ogrodu parafialnego (wjazd od ul. Przyjaźni).

DLA SIÓSTR ZAKONNYCH

na terenie klasztoru Sióstr Serafitek (dojazd od ul. Siostry Małgorzaty Szewczyk).

DLA DZIENNIKARZY I ZAPROSZONYCH GOŚCI

na terenie Szkoły Podstawowej nr 28 (wjazd przez bramę do ul. Wyzwolenia); po wypełnieniu tego parkingu, kolejne pojazdy zaproszonych gości kierowane będą na parking na terenie klasztoru Sióstr Serafitek (wjazd od ul. Sucharskiego).

Pojazdy uczestników uroczystości nadjeżdżające od strony centrum miasta, Komorowic i Janowic kierowane będą na miejsca parkingowe na ul. Siostry Małgorzaty Szewczyk (z dopuszczeniem parkowania na odcinku dojazdu do klasztoru – z zachowaniem przejezdności), ks. Skiby, Księży Las. Pojazdy nadjeżdżające od strony Wilamowic i Kóz kierowane będą na miejsca parkingowe na ulicach Sucharskiego, Nowy Świat, Kubika.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy