Nowy numer 49/2023 Archiwum

Hałcnów czeka

Uroczystość nadania tytułu bazyliki mniejszej kościołowi Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie odbędzie w sobotę 2 lipca 2016 r. Przewodniczyć jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

ZMIANY W RUCHU DROGOWYM

W godzinach 8:00-16:00 zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu drogowym. Godzina rozpoczęcia ograniczeń jest stała, natomiast termin ich zakończenia może ulec zmianie (przyspieszeniu) ze względu na porę zakończenia uroczystości.

Całkowicie zostanie zamknięta dla ruchu ul. Wyzwolenia na odcinku od ronda (ul. Hałcnowska i ul. Janowicka) do skrzyżowania z ul. Zagrody.

Jadący do centrum Bielska-Białej od strony Oświęcimia, Wilamowi i Pisarzowic przed wjazdem do Hałcnowa powinni z ul. Wyzwolenia skręcić w lewo w ul. Krzemionki i następnie ul. Witosa dojechać ponownie do ul. Wyzwolenia, objeżdżając w ten sposób centrum Hałcnowa. Wyjazd z centrum Bielska-Białej w kierunku Pisarzowic odbywać się będzie tą samą trasą. Nie będzie ograniczeń dotyczących trasy Centrum Bielska-Białej - Janowice. Przemierzający ją muszą jedynie liczyć się ze spowolnieniem ruchu, a w rejonie Sanktuarium powinni zachować szczególną ostrożność oraz ściśle stosować się do poleceń policji i służb porządkowych.

Na niektórych ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła w Hałcnowie w tym samym terminie zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Są to ulice: ks. Skiby, Księży Las, Przyjaźni, Siostry M. Szewczyk, Sucharskiego, Kubika, Nowy Świat.

Trasa objazdu zostanie odpowiednio oznakowana, a miejsca wjazdu na obszar uroczystości zabezpieczone barierami i znakami drogowymi oraz poprzez usytuowanie odpowiednich służb.

 

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Linia nr 56 będzie kursować bez zmian

Linie nr 13 i 17 omijają centrum Hałcnowa, przejeżdżają trasą objazdową poprzez ul. Witosa, Krzemionki i Wyzwolenia do pętli Hałcnów Granica

Linia nr 31 omija centrum Hałcnowa, przejeżdża trasą objazdową poprzez ul. Witosa, Krzemionki

Linia nr 32 kończy bieg na rondzie Wyzwolenia – Hałcnowska – Janowicka

Linie, których przystanek końcowy znajduje się w centrum Hałcnowa, kończą bieg na Kopcu (skrzyżowanie ulic Wyzwolenia – Witosa)

Dodatkowo MZK podstawi dwa autobusy linii nr 13 i 32, które przed uroczystością dojadą z centrum miasta od strony ul. Krzemionki i zostaną ustawione na wydzielonych stanowiskach na ul. Wyzwolenia (rejon sklepu Kosmos), a po zakończeniu uroczystości odjadą z pasażerami w kierunku miasta.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy