Zawierzyli diecezję. I co dalej?

- Uroczysty akt zaufania Bożemu Miłosierdziu rozpoczął nowy etap życia w naszej diecezji - zgodnie zaznaczyli biskupi: Roman Pindel i Piotr Greger, tuż po zakończeniu Eucharystii w Łagiewnikach.

Zawierzenie Bożemu Miłosierdziu - to ostatni akord, który zakończył stukilometrowy marsz pielgrzymów z Hałcnowa do Łagiewnik, ale zarazem początek nowego okresu w życiu diecezji bielsko-żywieckiej.

Co wydarzy się w życiu lokalnego Kościoła? Już wiadomo, że po wakacjach do 11 wzrośnie liczba kościołów Miłosierdzia – z kapłanami dyżurującymi w ciągu dnia w konfesjonałach.

W przyszłym roku z pewnością odbędzie się kolejna pielgrzymka łagiewnicka, na którą już dziś zapraszają organizatorzy z ks. Mikołajem Szczygłem i Ireną Paplą na czele.

Jak zapowiedział bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, we wrześniu 2015 roku rozpocznie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego po diecezji. Obraz dotrze w ciągu tej pielgrzymki do każdej parafii i wspólnoty zakonnej.

O tych planach i zarazem owocach zawierzenia mówią: bp Roman Pindel, bp Piotr Greger i ks. Mikołaj Szczygieł.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.