Idziemy z muzyką

Pielgrzymi łagiewniccy mają swój hymn. Jest dziełem jednego z nich: Piotra Mireckiego.

 

Ci, którzy wędrowali rok temu w pierwszej diecezjalnej pielgrzymce do Łagiewnik, świetnie zapamiętali słowa i melodię hymnu, który i w tym roku towarzyszy pielgrzymom. Zabrzmi też w samych Łagiewnikach.

Ich autorem jest Piotr Mirecki z bielskiego zespołu „Dzień Dobry”, a podczas nagrania hymnu „Tyś słodką nadzieją” wraz z nim zaśpiewali i zagrali go także Krzysztof Maciejowski, Edyta i Łukasz Golcowie, Magda Anioł, Jakub Foltak, Hanna Rybka, Marcin Pokusa, Łukasz Pilch i Robert Szewczuga.

- Cieszę się, że tylu muzyków dołączyło i że ten hymn do Bożego Miłosierdzia spodobał się pielgrzymom - przyznaje Piotr Mirecki. Jak się okazuje, nie tylko im. Ostatnio nagranie pieśni bielsko-żywieckich pielgrzymów rozbrzmiewa też w krakowskim Centrum bł. Jana Pawła II, gdzie zachęca pielgrzymów do wędrówki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W tym roku można go było usłyszeć także podczas koncertu muzyki chrześcijańskiej, który muzycy pod przewodnictwem Piotra Mireckiego zagrają dla łagiewnickich pielgrzymów 1 maja w Wysokiej. 

- Tam, podczas wieczornego spotkania z udziałem muzyków, wokalistów i chóru wykonamy taki zestaw pieśni z dobrą energią. Będą i utwory znane, które będzie można śpiewać wspólnie, i takie, które pomogą w medytacji, w modlitwie. Chcemy nimi pomóc w odczytaniu orędzia Bożego Miłosierdzia, które jest treścią tej pielgrzymki - zapowiada Piotr Mirecki.

Hymn pierwszej pieszej pielgrzymki do Łagiewnik
so3m4n

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.