Niebawem będziemy w Łagiewnikach

Uczestnicy bielsko-żywieckiej pieszej pielgrzymki doszli już do Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

W piątek wieczorem grupy św. Józefa Bilczewskiego i bł. ks. Michała Sopoćki przyszły na nocleg w Świątnikach Górnych, a grupy św. Faustyny i św. Jana Pawła II - w Mogilanach.

Dziś wszystkie grupy spotkały się w Świątnikach na nabożeństwie o 7.30 i po nim o 7.50 wyruszyły do celu - Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie, a potem do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymi mają do pokonania około 17 km.

Pątnicy zatrzymają się na dwa postoje: po przejściu 10 kilometrów pół godziny będą odpoczywać w parafii Przemienienia Pańskiego w Krakowie, a później godzinę w Centrum Jana Pawła II, gdzie do pielgrzymów dołączy bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach pątnicy przybędą około 14.00. Tam o 15.00 odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o 15.20 rozpocznie się Msza św. To podczas niej bp Roman Pindel zawierzy diecezję bielsko-żywiecką Miłosierdziu Bożemu.

II Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik wyruszyła z bielskiego Hałcnowa 30 kwietnia. Dołączyła do niej grupa pątników, która dzień wcześniej wyszła z Cieszyna.

Łącznie do Bazyliki Miłosierdzia Bożego zmierza ponad 1100 piechurów. Organizatorzy spodziewają się, że kilka tysięcy wiernych z diecezji bielsko-żywieckiej przyjedzie do Łagiewnik na uroczystą Mszę św. na zakończenie pielgrzymki.

 

 

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.