Biegopielgrzymka dla Hospicjum

Pięciu sportowców - amatorów pobiegnie w sztafecie z Bielska-Białej do Łagiewnik.

Biegacze wyruszą z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie 60 godzin po pielgrzymach idących pieszo - o północy z piątku na sobotę (2/3 maja). Po krótkiej modlitwie przed obliczem hałcnowskiej Piety pobiegną tą samą trasą, którą zmierza główna grupa pielgrzymki.

Kilka kilometrów przed wejściem do sanktuariów Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego dogonią pieszą pielgrzymkę i wezmą udział we wspólnej modlitwie oraz akcie zawierzenia diecezji Bożemu Miłosierdziu.

Sztafeta biegowa łączy idee pielgrzymowania i sportu, zaś swój wysiłek ofiarują na rzecz bielskiego Hospicjum.

- Chcemy zwrócić uwagę, że Miłosierdzie Boże owocuje także miłosierdziem względem bliźniego. A biegiem pragniemy podkreślić, że miłosierdzie względem bliźniego wymaga pośpiechu. Ta prawda staje przed nami z całą głębią i przejęciem, gdy mamy do czynienia z człowiekiem nieuleczalnie chorym, właśnie takim, jakim opiekuje się hospicjum - mówią biegacze.

W Bielsku-Białej działa już Hospicjum Domowe św. Kamila. Od kilku lat w mieście, dzięki współpracy z lokalnymi władzami, powstaje hospicjum stacjonarne. Obiekt wymaga jeszcze wykończenia i wyposażenia.

Jeżeli inwestycji tych nie wykona się w tym roku, z otwarciem hospicjum trzeba będzie poczekać kolejne trzy lata - tak skonstruowane są przepisy o zawieraniu u mów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Celem pielgrzymkobiegu jest więc uwrażliwienie wiernych, zapalonych ideą Bożego Miłosierdzia, na sytuację hospicjum.

- To może być kiedyś, w ostatnich dniach życia, dom każdego z nas - przekonują biegacze, którzy do puszek będą także zbierać datki na wsparcie prac prowadzonych w hospicjum.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.