Z pieśniami o Bożym Miłosierdziu

W drodze pielgrzyma ważne są pieśni. Na pewno wielokrotnie zabrzmi ta, którą specjalnie dla pielgrzymów diecezji bielsko-żywieckiej do Łagiewnik napisał bielski muzyk Piotr Mirecki.

Ci, którzy wędrowali rok temu w pierwszej diecezjalnej pielgrzymce do Łagiewnik, świetnie zapamiętali i tekst, i pełną energii melodię hymnu, który i w tym roku będzie towarzyszyć pielgrzymom.

Ich autorem jest Piotr Mirecki z bielskiego zespołu „Dzień Dobry”, a podczas nagrania hymn „Tyś słodką nadzieją” wraz z nim zaśpiewali i zagrali także: Krzysztof Maciejowski, Edyta i Łukasz Golcowie, Magda Anioł, Jakub Foltak, Hanna Rybka, Marcin Pokusa, Łukasz Pilch i Robert Szewczuga.

- Cieszę się, że tylu muzyków dołączyło i że ten hymn do Bożego Miłosierdzia spodobał się pielgrzymom – przyznaje Piotr Mirecki. Jak się okazuje, nie tylko im. Ostatnio nagranie pieśni bielsko-żywieckich pielgrzymów rozbrzmiewa też w krakowskim Centrum bł. Jana Pawła II i zachęca do wędrówki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Hymn pierwszej pieszej pielgrzymki do Łagiewnik
so3m4n

W tym roku można go będzie usłyszeć także podczas koncertu muzyki chrześcijańskiej, który muzycy pod przewodnictwem Piotra Mireckiego zagrają dla łagiewnickich pielgrzymów 1 maja w Wysokiej. - Tam, podczas wieczornego spotkania z udziałem muzyków, wokalistów i chóru wykonamy taki zestaw pieśni z dobrą energią. Będą i utwory znane, które będzie można śpiewać wspólnie, i takie, które pomogą w medytacji, w modlitwie. Chcemy nimi pomóc w odczytaniu orędzia Bożego Miłosierdzia, które jest treścią tej pielgrzymki - zapowiada Piotr Mirecki.

 

« 1 »