Będzie nas ponad tysiąc!

W zeszłym roku do Łagiewnik pątnicy szli w trzech grupach. W tym roku jest ich więcej - powstały cztery grupy, a każda z nich bardziej liczna niż ubiegłoroczne.

Ponad tysiąc pielgrzymów zdecydowało się w tym roku iść pieszo z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W stosunku do ubiegłego roku przybyła cała grupa licząca ponad dwieście osób!

Pielgrzymi stworzą cztery grupy. Z każdą pójdzie ksiądz przewodnik i księża uczestnicy pielgrzymki. W sumie pielgrzymom będzie posługiwać szesnastu księży i dwudziestu dziewięciu kleryków.

Głównym przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Miikołaj Szczygieł. Na co dzień wikariusz w parafii Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku.

Poszczególne grupy II Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki do Łagiewnik to:

I Grupa św. Jana Pawła II

przewodnik - ks. Stanisław Joneczko

 

II Grupa św. Faustyny

przewodnik - ks. Tomasz Sroka

 

III Grupa św. Józefa Bilczewskiego

przewodnik - ks. Krzysztof Walczak

 

IV Grupa bł. ks. Michała Sopocki

przewodnik - ks. Michał Bogacz

W biurze pielgrzymki, czynnym 30 kwietnia od 9.00 do 11.45 przy hałcnowskim sanktuarium, każdy pielgrzym otrzyma pakiet,  zawierający legitymację, numer bagażowy, znaczek, plan pielgrzymki i śpiewnik.

W ubiegłym roku do Łagiewnik pielgrzymowało 795 osób. Najwięcej w wieku 50-59 lat (173 osoby), 20-29 lat (162 osoby), 40-49 lat (137) i 10-19 lat (136 osób).

Najmłodszych pątników - dzieci w wieku od 0 do 9 lat było osiemnaścioro, a najstarszych - liczących ponad 70 lat - siedmioro.

Najliczniejszą ekipę wystawiła parafia Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku - 47 osób.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.