W drogę - za papieskim wezwaniem

Pielgrzymom towarzyszyć będą słowa św. Jana Pawła II, wypisane także na kolorowych koszulkach - mówi Irena Papla, szefowa Biura Pielgrzymki.

Przed rokiem, kiedy wyruszali po raz pierwszy, towarzyszyła im myśl zaczerpnięta z "Dzienniczka" św. Faustyny. Słowa "Nie znajdzie ludzkość uspokojenia dopóki nie zwróci się z ufnością do źródeł miłosierdzia mojego" rozważane były przez pielgrzymów podczas wędrówki do Łagiewnik.

Znalazły się też na kolorowych koszulkach, które założyli ostatniego dnia pielgrzymowania, gdy wkraczali do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

- Również w tym roku mamy specjalne pielgrzymkowe koszulki w różnych kolorach, najwięcej błękitnych i czerwonych. Oprócz logo pielgrzymki tym razem nadrukowane zostały na nich słowa św. Jana Pawła II: "Trzeba przekazywać światu ogień Bożego Miłosierdzia" - mówi Irena Papla, kierująca Biurem Pielgrzymki i czuwająca nad organizacją całego przedsięwzięcia wraz z ks. Mikołajem Szczygłem.

Jak tłumaczą organizatorzy, ten wybór pielgrzymkowego hasła jest oczywiście związany z niedawną kanonizacją św. Jana Pawła II, który jest też patronem jednej z grup bielsko-żywieckich pątników.

- Jesteśmy w tym roku szczególnie wezwani, by na nowo przypominać o tym wezwaniu świętego papieża, tak mocno związanego z krzewieniem orędzia o Bożym Miłosierdziu. Będziemy o tym pamiętać także w sobotę, gdy spotkamy się z biskupem Romanem Pindlem w łagiewnickim sanktuarium św. Jana Pawła II - dodają.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.