Cieszyn do Łagiewnik rusza wcześniej

Podobnie jak przed rokiem grupa pielgrzymujących do sanktuarium Bożego Miłosierdzia ze Śląska Cieszyńskiego postanowiła rozpocząć swoje pielgrzymowanie od progu świątyni św. Jerzego.

Wprawdzie oficjalny początek diecezjalnej pielgrzymki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wyznaczony jest na środę 30 kwietnia, grupa cieszyńskich pielgrzymów wyjdzie o jeden dzień wcześniej.

Wzorując się na pielgrzymach, którzy do św. Jakuba w Santiago de Compostela wyruszają od progu własnego domu, zaczną pielgrzymkę już w Cieszynie, w kościele św. Jerzego.

- Taki pomysł mieliśmy już przed rokiem, gdy diecezjalna pielgrzymka wyruszała po raz pierwszy. W kilkanaście osób przeszliśmy ten dodatkowy odcinek - przypomina ks. prał. Stefan Sputek, dziekan cieszyński, który czuwa nad tą grupą. - To spory wysiłek, bo do trasy całej pielgrzymki, która pójdzie z Hałcnowa do Łagiewnik od środy musimy dodać jeden dzień solidnego marszu i 40 kilometrów drogi.

Ostatnia modlitwa na kościelnym parkingu w Cieszynie   Ostatnia modlitwa na kościelnym parkingu w Cieszynie
Alina Świeży-Sobel /GN
Jednak to wyzwanie nie przestraszyło wielu osób i w tym roku z Cieszyna wyruszyć chce prawie trzydziestu pielgrzymów.  To dwukrotnie więcej niż przed rokiem. Jak tłumaczą, poszłoby ich może nawet więcej, jednak nie każdy może otrzymać urlop.

- Dodatkowo mobilizuje nas kanonizacja św. Jana Pawła II, dlatego nie wyobrażamy sobie, żeby nie iść - mówi ks. prał. Sputek.

Pielgrzymi z Cieszyna wyruszą we wtorek 29 kwietnia, zaraz po Eucharystii sprawowanej o 7.00 w kościele św. Jerzego w Cieszynie, gdzie od dziesięcioleci rozwija się żywy kult Miłosierdzia Bożego. Systematycznie odbywają się też nabożeństwa przy relikwiach św. Faustyny.

Tu można będzie pożegnać pątników, tu także rozpoczną modlitwę w intencjach, które zaniosą do Bożego Miłosierdzia.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.