Zakręcone rekolekcje z Janem Pawłem II

- Rekolekcje to 3-dniowa rowerowa pielgrzymka do Łagiewnik i zarazem jedna z propozycji projektu "Rozkręć Wiarę". Wyruszamy jako zorganizowana grupa łagiewnickich pielgrzymów - mówi ks. Grzegorz Kierpiec.

Jan Paweł II mówił: “Trzeba przekazać światu ogień miłosierdzia”. - To właśnie pod tym hasłem zaprosiliśmy wszystkich chętnych rowerzystów do udziału w "zakręconych rekolekcjach", które organizujemy od 1 do 3 maja - mówią księża: Grzegorz Kierpiec i Piotr Niemczyk z Żywca. - Wyruszymy na rowerach, a w drodze będziemy wsłuchiwać się w przesłanie o Bożym Miłosierdziu, które zostawił nam św. Jan Paweł II.

Pierwszy raz członkowie grupy uczestniczącej w projekcie "Rozkręć wiarę!" przyjechali do Łagiewnik wraz z diecezjalnymi pielgrzymami już w ubiegłym roku.

- Wtedy jednak był to taki spontaniczny pomysł i wybraliśmy krótką trasę, skupiając się na tym, żeby znaleźć się w sanktuarium wraz z pielgrzymami pieszymi. Teraz postanowiliśmy ten wyjazd poszerzyć o program rekolekcyjny i wybraliśmy okrężną trasę, którą będziemy pokonywać przez trzy dni - wyjaśniają.

- To zarazem zaproszenie, by w trochę inny sposób włączyć się w diecezjalną pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i przybyć na miejsce z duchowym bagażem podobnym do tego, który będą mieć piechurzy - tłumaczy ks. Grzegorz Kierpiec. To będzie więc - obok czterech grup pieszych i jednej duchowej - szósta grupa pielgrzymujących.

Rowerowa pielgrzymka wyruszy z Żywca 1 maja, zaraz po Mszy św., sprawowanej w konkatedrze żywieckiej o 6.15, i pokona trasę przez Piekary Śląskie, Częstochowę i Ogrodzieniec, a 3 maja dołączy do pieszej grupy w Krakowie-Łagiewnikach.

Powrót planowany jest 3 maja około godziny 22.00. Uczestnicy rekolekcji zabiorą ze sobą karimatę, śpiwór, kask, kurtkę przeciwdeszczową oraz dobre buty na rower, a ich bagaże będą wiezione samochodem, dlatego rower nie musi być wyposażony w sakwy.

- Ze wszystkimi uczestnikami rekolekcji spotkamy się 30 kwietnia w sali nr 6 w Domu Katolickim w Żywcu zaraz po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00. Udział w tym spotkaniu jest obowiązkowy dla wszystkich uczestników rowerowych rekolekcji - zapowiadają księża-przewodnicy tej grupy.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.