Przed wymarszem do Łagiewnik

W Jubileuszowym Centrum Caritas w Bielsku-Białej Lipniku spotkali się na ostatniej odprawie przedstawiciele wszystkich służb zaangażowanych podczas pierwszej diecezjalnej pieszej pielgrzymki do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

- Naszym najważniejszym zadaniem jest zadbać o to, by każdy pielgrzym mógł dobrze przeżyć te rekolekcje w drodze - przypomina ks. Mikołaj Szczygieł – główny przewodnik pielgrzymki. Jak zaznaczył, trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, jak mocno kult Bożego  Miłosierdzia związany jest z naszą ojczyzną.

- Idziemy do Krakowa, z którym przede wszystkim wiąże się ten kult: tam zakończyła swój żywot siostra Faustyna, znajdując wielkiego orędownika sprawy Bożego Miłosierdzia najpierw w biskupie krakowskim Karolu Wojtyle, a później w ojcu świętym Janie Pawle II, który ją beatyfikował i kanonizował, był także gorliwym apostołem Bożego Miłosierdzia, przypominając prawdy wiary na ten temat w encyklice, listach i homiliach - mówił ks. Szczygieł. - Wiemy, z jakimi trudnościami w życiu rodzinnym czy zawodowym boryka się dziś wiele osób. Ich problemy chcemy powierzyć podczas tego pielgrzymowania. Inicjatywa tej pielgrzymki bierze się z ogromnej potrzeby zaświadczenia, że wierzymy w Boga, który jest miłosierny. Pomimo tych wszystkich złych tendencji, które obserwujemy i które próbuje się legalizować, wierzymy w Boga, który do końca daje człowiekowi szansę, do końca kocha i każdy grzech jest w stanie wybaczyć, jeżeli człowiek do Niego się zwraca. W Roku Wiary chcemy o tej potrzebie wiary w Boga Miłosiernego zaświadczyć. W tym zamiarze utwierdził i wspiera nas biskup Tadeusz Rakoczy, który od początku wspiera myśl o jej organizacji.

Ostatnie organizacyjne ustalenia dla szefów służb porządkowych, bagażowych, kwatermistrzowskich, muzycznych i medycznych przekazała kierująca biurem pielgrzymki Irena Papla, szczegółowo omawiając przebieg trasy i plan każdego dnia pielgrzymki, z programem wspólnych spotkań modlitewnych, postojów, noclegów i posiłków.

Z 750 zgłoszonych uczestników i osób posługujących pielgrzymom powstały trzy grupy: św. Faustyny, bł. Jana Pawła II i bł. Michała Sopoćki. Będą im przewodzić księża: Stanisław Joneczko, Tomasz Sroka, Damian Koryciński. W poprowadzeniu modlitw w drodze oraz liturgii w parafiach odwiedzanych przez pielgrzymów pomagać będą grupy muzyczne oraz 47 kleryków z seminarium diecezji bielsko-żywieckiej i archidiecezji krakowskiej. Pójdzie też jeden kleryk ze zgromadzenia Jezusa Chrystusa Miłosiernego.

« 1 »
DO POBRANIA: |
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.