GN 41/2019 Archiwum

Zaufanie na telefon - 33 812 26 67

Jest ich 30, z czego 25 bardzo aktywnie zaangażowana w dyżurowanie przy słuchawce Katolickiego Telefonu Zaufania. Dziś spotkali się przy opłatku w bielskim hostelu „Klimczokówka”.

Katolicki Telefon Zaufania w Bielsku-Białej powstał w 1991 roku - niedługo po założeniu Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji „Nadzieja”, która także prowadzi hostel „Klimczokówka”.

- Od 23 lat, codziennie przez pięć godzin - od 16.00 do 21.00 - czekamy na telefony w najróżniejszych ludzkich sprawach - mówi pani Maria, jedna z wolontariuszek. - Są wśród nas psychologowie, nauczyciele, księża, pracownicy poradni życia rodzinnego, byli alkoholicy, urzędnicy i ludzie wielu specjalności i zawodów.

Wolontariusze przechodzą szkolenia, prowadzone dla nich przez psychologów, terapeutów uzależnień czy specjalistów wielu dziedzin życia. Kiedy sami nie potrafią pomóc, proponują swoim rozmówcom kontakt z wykwalifikowanymi specjalistami czy instytucjami.

« 1 2 3 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL