DATA WYDANIA 30.01.2022
Jej niegasnący uśmiech, umiejętność jednoczenia ludzi wokół dobra i… zawsze radosne: „To zapraszam na zupę czosnkową!” przywołują wszyscy, którzy do dziś włączają się w dzieła ewangelizacyjne i charytatywne w Cieszynie i okolicach.
DATA WYDANIA 23.01.2022
Kolędami uczcili Bożą Dziecinę podopieczni stowarzyszenia pomagającego osobom niepełnosprawnym Serce dla Serca oraz seniorzy korzystający z programów ASOS i Aktywni Plus.
DATA WYDANIA 16.01.2022
Pieczołowicie pielęgnują wśród mieszkańców beskidzkich miejscowości tradycje przodków, związane ze świętowaniem Bożego Narodzenia. Od ponad 50 lat zawsze w styczniu, już po zakończeniu rzeczywistego kolędowania, spotykają się podczas Żywieckich Godów. Wśród kilkudziesięciu grup kolędniczych i obrzędowych nie brakuje dziecięcych winszowników i pięknych archaicznych tekstów. Wszystko po to, by betlejemska radość dotarła do ludzkich serc.
DATA WYDANIA 09.01.2022
– Cała inicjatywa wzięła się stąd, że chcemy, by wokół nas było więcej dobra niż złych wiadomości, którymi jesteśmy bombardowani. A przecież zawsze jest komu pomóc – mówi Magdalena Wodniak-Foksińska.
DATA WYDANIA 26.12.2021
Jest z nimi od samego początku, od ponad 40 lat. Ale w tym roku drzwi do swojego domu otworzył szczególnie szeroko i dał się poznać jako bardzo hojny gospodarz.
DATA WYDANIA 19.12.2021
Tamtego zimowego poranka, wychodząc z domu w Ujsołach do odległej o 7 km Rajczy, Jan Kotrys zostawił żonie Marii karteczkę: „Nie włączaj radia ani telewizora”.
DATA WYDANIA 12.12.2021
W kościele św. Urbana w Brzeszczach modlitwie o wstawiennictwo św. Barbary dla górników i ich rodzin przewodniczył bp Piotr Greger.
DATA WYDANIA 05.12.2021
W adwentową niedzielę 28 listopada Basia i Mikołaj z Leśnej jako pierwsi z parafii zaprosili Świętą Rodzinę do swoich domów.
DATA WYDANIA 28.11.2021
Drewnianą figurę św. Jana Kantego, pochodzącą z czasów jego kanonizacji, a także kilka innych cennych zabytków można oglądać na kęckiej wystawie „Sacrum w muzeum”.
DATA WYDANIA 21.11.2021
Niepodległa miała zaraz skończyć trzy lata. Wciąż trwało kształtowanie się granic Polski. W tych czasach w Ruptawie koło Jastrzębia 5 listopada 1921 r. przyszła na świat Elżbieta Simko.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.