Pójdziemy za nim jak owce za pasterzem

Urszula Rogólska

dodane 07.01.2014 12:21

- Niezwykle pokorny, ale zdecydowany i stanowczy; ciepły, serdeczny, otwarty i dobry pasterz; przypomina nam papieża Franciszka - tak zaraz po konsekracji bpa Romana Pindla mówili uczestnicy uroczystości o nowym ordynariuszu.

- Pokorny, a jednocześnie bardzo zdecydowany w tym co chce przekazać - mówią bielszczanie Barbara i Roman Bieliccy. - Mamy nadzieję, że Pan Bóg będzie mu błogosławił w tej trudnej posłudze na co dzień. Przychodzi przejąć obowiązki po biskupie Tadeuszu i wiemy, że będzie tak jak powiedział - będzie się starał być dobrym pasterzem, który wsłuchuje się w głos owiec. Będziemy szli za nim!

- Cudowny, skromny człowiek. Przeżywam tę uroczystość emocjonalnie i to moje pierwsze wrażenia: bardzo mi się widzi jako nasz nowy pasterz - mówi Stanisława Proszek z Bielska-Białej.

- Mam nadzieję, że będzie wspaniałym pasterzem. Odnoszę go do papieża Franciszka - bo bardzo mi go przypomina sposobem bycia, spokojnego przemawiania. Wydaje się być bardzo blisko człowieka i tak jak Franciszek, potrafi mówić prostym językiem o ważnych i trudnych sprawach. Bardzo się cieszę, że mamy takiego pasterza - podkreśla Janina Kluczyńska z Bielska

- Przyjechaliśmy tutaj do Bielska z Krakowa we trójkę - żona Katarzyna, syn Mateusz i ja. Księdza Biskupa znamy od wielu lat. Razem działaliśmy w Ruchach Odnowy w Duchu Świętym - mówi Witold Płatek. - Mamy do niego wielkie zaufanie i jesteśmy przekonani, że diecezja bielsko-żywiecka zyskała wielkiego pasterza.

- Jest dobrym człowiekiem i będzie dobrym biskupem, jak biskup Tadeusz Rakoczy, po którym przejmie obowiązki. Takie są moje pierwsze wrażenia - mówi Monika Krynicka z Kóz. - Jego biskupie zawołanie o mocnym trzymaniu się Słowa Bożego pozwala mieć pewność, że będzie nam to Słowo przybliżał, z Nim nas prowadził.

- Ma dużo energii i zapału, jest młodym biskupem. Myślimy, że będzie potrafił pociągnąć za sobą ludzi do Jezusa - mówią Wioletta Świeboda z Bielska-Białej i Michał Janicki ze Skoczowa.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...
przewiń w dół