Pokazuje, jak wiele można wyczytać z Biblii

Alina Świeży-Sobel

dodane 20.12.2013 05:30

Agnieszka Kubica z Jeleśni na biblijne sesje prowadzone przez bp. Romana Pindla przyjeżdża do Czechowic-Dziedzic od kilku lat.

Na sesję bibilijną, którą prowadzi w czechowickim domu rekolekcyjnym ks. prof. Roman Pindel przyjechałam już po raz czwarty.

Przede wszystkim dlatego, że Ksiądz Biskup bardzo interesująco potrafi mówić o różnych sprawach i odnieść je do kontekstu biblijnego. Pokazuje, jak wiele ważnych dla nas informacji możemy wyczytać z Pisma Świętego – pod warunkiem, że będziemy je uważnie i umiejętnie poznawać. To nie jest łatwa lektura, a Ksiądz Biskup potrafi mówić o tym, co trudne, bardzo prostym językiem.

Pamiętam sesję o Bożym prowadzeniu w życiu, o którym była mowa na przykładzie św. Pawła. Skupialiśmy się na jego drodze i to odniesienie bardzo mi pomogło popatrzeć na moje życie i szukać  w nim tego, co mogłabym nazwać Bożym planem.

Bardzo ważny jest sposób, w jaki Ksiądz Biskup przedstawia biblijne wydarzenia, znaczenie wybranych fragmentów. Robi to tak, że skutecznie zachęca do czytania Pisma Świętego, a to ma wielkie znaczenie...

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...
przewiń w dół