Specjalny "Gość" na konsekracji

Urszula Rogólska

dodane 07.01.2014 00:26

Dwie strony specjalnego wydania "Gościa" z aktualnym zdjęciem z konsekracji i wywiadem udzielonym nam przez biskupa Romana Pindla tuż przed uroczystością, rozeszły się w mig!

- Jest nas tu trójka i poprosimy po jednej gazecie dla każdego. To historyczna chwila i każdy z nas chce mieć taką pamiątkę na własność! - tłumaczył jeden z uczestników uroczystości konsekracji biskupa Romana Pindla naszym wolontariuszkom, które rozdawały specjalne wydanie "Gościa" przed bielską katedrą św. Mikołaja po zakończeniu ceremonii w niedzielę 6 stycznia.

- Spotkała nas nagroda za to, że wymarzłyśmy w czasie Mszy św. - śmiały się bielszczanki, które uczestniczyły w uroczystości na placu św. Mikołaja i jako jedne z pierwszych odebrały dwie wyjątkowe strony "Gościa".

W specjalnym wydaniu wydrukowanym z okazji sakry biskupiej i ingresu, zamieściliśmy podstawowe informacje o biskupie Romanie, wyjaśnienie symboli jego posługi - informacje o biskupim herbie, jego zawołaniu "Trzymajcie się Słowa Bożego", relację z uroczystości z fragmentem homilii kardynała Stanisława Dziwisza oraz wywiadu z nowym ordynariuszem (pełny tekst ukaże się w "Gościu" na 12 stycznia).

 

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...
przewiń w dół